Van Asayiş Haberleri
Van'da Rüşvet Operasyonu

Van’da Rüşvet Operasyonu

Van Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce Van’da düzenlenen rüşvet operasyonu kapsamında 28 şüpheli gözaltına alındı.

İl Emniyet Müdürlüğüne yapılan bazı ihbar ve şikâyetler üzerine Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nce Van Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde 2 aylık çalışma yürütüldü.

Van Emniyet Haberleri
Van’da Rüşvet Operasyonu

Konuya ilişken Emniyet Müdürlüğünün yaptığı açıklama;

“İl Emniyet Müdürlüğümüze intikal eden bir takım ihbar ve şikâyetler üzerine Müdürlüğümüz Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nce Van Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde yürütülen (2) ay süreli çalışma neticesinde;

11 Haziran 2019 günü Müdürlüğümüz Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Büro Amirliği Görevlilerimizce; (15) VEDAŞ (Vangölü Elektrik Dağıtım A.Ş.) çalışanı ile (15) Elektrik abonesi arasında rüşvet karşılığında kaçak elektrik kullanıldığı, cezai işlem uygulanmasının engellendiği, sayaçları yok ettikleri ve sayaç endeksini düşürerek kamuyu zarar uğrattıkları tespit edilen  (30)  şüpheliye yönelik olarak yapılan eş zamanlı operasyonda,  (28) şüpheli yakalanarak gözaltına alınmıştır. Gözaltına alınan şüphelilerin ikamet ve iş yeri aramalarında; çok Sayıda Elektrik Sayacı ve Mühürleri ele geçirilmiştir.

Van Asayiş Haberleri
Van’da Rüşvet Operasyonu

Gözaltına alınan (28) şüpheli hakkında tanzim edilen tahkikat evraklarıyla birlikte 14 Haziran 2019 günü adli makamlara sevk edilmişlerdir.

İlimiz merkezinde ve İlçelerimizde halkımızın huzur ve güvenliğinin sağlanması, haksız kazanç sağlayan suç organizasyonlarına karşı yürütülen mücadelemiz aralıksız ve kararlı bir şekilde devam etmektedir.”

İlginizi Çekebilir

Van'da halk ekmeğe zam

Van’da Ekmeğe Zam

Van’da Ekmeğe Zam Van’da bu yıl sık sık gündemi meşgul eden zamlar gelmeye devam ediyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.