Vana Son Dakika Haberleri
Van Son Dakika

Büyükşehir Belediye Başkanlığı için Kimlere Adaylık Teklif Edildi

Büyükşehir Belediye Başkanlığı için Kimlere Adaylık Teklif Edildi

Yeni Doğu Gazetesi,  Van Büyükşehir  Belediyesi Başkanlığı için kimler adaylık teklif edildiğini yazdı.

31 Mart 2019’da yapılacak olan yerel seçimler için partilerin adaylık başvuruları ve aday belirleme çalışmaları devam ediyor.

Adaylık başvuru süreci 16 Kasım’da tamamlanan Ak Parti 14 büyükşehir ve 26 il belediye başkan adayları belli oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde açıkladığı iller arasından bölgeden de önemli iller yer aldı. Ancak Erdoğan’ın açıkladığı iller arasında Van yer almadı. Peki, Ak Parti’nin Van Büyükşehir Belediyesi başkan adayı kim olacak? Kamuoyunun merakla beklediği isim ne zaman açıklanacak? Adaylık için hangi isimler ön plana çıkıyor?

1 İSME TEKLİF GÖTÜRÜLDÜ

Ak Parti’nin Van’da Büyükşehir Belediyesi için adaylık talebi götürdüğü çok sayıda isim ön plana çıktı. Bu isimlerden en önemlisi Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi’nde görev yapana Prof. Dr. Çetin Kotan olduğu biliniyor. Daha önce başka partilerden de teklif götürüldüğü bilinen Kotan’ın Ak Parti’yi geri çevirdiği bilgisi öğrenilirken, Van için açıklanacak isimler arasından Kotan’ın olup olmayacağı henüz netleşmedi.

Hafta sonu Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın adayını açıklamadığı Van için 3 isim ön plana çıkıyor. Prof. Dr. Çetin Kotan’dan olur alamayan Ak Parti’nin Van’da Van Ticaret ve Sanayi Odası (Van TSO) eski Başkanlarından Zahir Kandaşoğlu, şimdi ki Van TSO Başkanı Necdet Takva ve Ak Parti’de Van’da milletvekili yapan şu anda Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcısı olan Fatih Çiftci’yi aday göstermesi bekleniyor. Van kamuoyunda yapılan araştırmalarda Kandaşoğlu ve Takva ismi ön plana çıktı. Kulislerde ön plana çıkan 3 isinden birinin Salı günü düzenlenecek olan Ak Parti toplantısında Van Büyükşehir Belediyesi aday olarak açıklanması bekleniyor.

Van Büyükşehir Belediyesi adayı için titizlikle yapılan çalışmalar kapsamında 2 isim daha gündeme geldi. Bu isimler Ak Parti Van İl Başkan Kayhan Türkmenoğlu ve Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Gülşen Orhan. 4 isimle birlikte Türkmenoğlu ve Orhan ismi de masaya yatırıldı. Ancak yapılan çalışmalar ve kamuoyu yoklamasının ardından Kayhan Türkmenoğlu ve Gülşen Orhan isminden vazgeçildi.
Van’daki diğer güncel gelişmeleri için Tıklayınız

 

İlginizi Çekebilir

van son dakika su kesintisi

VASKİ’den Su Kesintisi Duyurusu!

VASKİ’den Su Kesintisi Duyurusu! Van Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (VASKİ) Van Merkezdeki bazı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir