YYÜ’nün 2020-2021 Açılış Dersini Ödüllü Hoca Yaptı

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (Van YYÜ) 2020-2021 Akademik Yılı açılışı, düzenlenen tören ile yapıldı.

Prof. Dr. Cengiz Andiç Kültür Merkezi’nde yapılan törene koronavirüs tedbirleri nedeni ile sadece Van YYÜ yönetimi ve senato üyeleri katılırken, öğrenciler ve veliler sosyal medya üzerinden katılım sağladı.


Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan açılış töreninde Türk Müziği Devlet Konservatuvarının bir Türkü dinletisi, ardından Van YYÜ Öğrenci Konseyi Başkan Vekili Mazhar Fehmi Dede ve Rektör vekili Prof. Dr. İsmail Hakkı Ekin günün anlam ve önemine ilişkin konuşmalarını yaptılar.

Video konferans yöntemi ile törene il dışından katılan Van YYÜ Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Şevli, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi olarak amaçlarının, Araştırma, eğitim ve sağlık alanında öncü, kurulduğu şehrin mirasını geleceğe taşıyan, girişimci ve üretken araştırmacıların faaliyet gösterdiği üçüncü nesil bir dünya üniversitesi olmayı hedeflediklerini vurguladı.

2020-2021 Akademik Yılı açılış dersini Van YYÜ Kimya Bölümü Öğretim Üyesi Prof Dr. Mehmet Zahmakıran “Nanomalzeme Kimyası” sunumu ile verdi.

Mehmet Zahmakıran Büyük Başarıya İmza Atmıştı

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Fen Fakültesi Kimya Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Mehmet Zahmakıran, İlim Yayma Cemiyeti’nce düzenlenen ‘İlim Yayma Ödülleri’ değerlendirmesinde 7 bin 500 başvuru arasında ödül alarak, büyük başarıya imza atmıştı.

İlim Yayma Vakfı ve İlim Yayma Cemiyeti’nce 2 yılda bir verilen İlim Yayma Ödülleri değerlendirmesinde YYÜ Fen Fakültesi Kimya Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Mehmet Zahmakıran, mühendislik, doğa ve sağlık alanlarında ödül almış ve Prof. Dr. Zahmakıran ödülünü, 23 Aralık’ta Dolmabahçe Sarayı’nda düzenlenen ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katıldığı törende alarak, büyük bir başarıya imza atmıştı.

İlginizi Çekebilir

Van Büyükşehir Belediyesinden Ücretsiz Fotoğrafçılık Kursu

Van Büyükşehir Belediyesinden Ücretsiz Fotoğrafçılık Kursu Van Büyükşehir Belediyesi fotoğraf sanatını öğrenmek isteyenler için ücretsiz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir