Van YYÜ Dursun Odabaşı Tıp Merkezi
Van YYÜ Dursun Odabaşı Tıp Merkezi Başhekimliğine Atama

YYÜ Başhekimliğine Van’dan Bir İsim Atandı

Van‘ın son zamanlarda yetiştirdiği başarılı isimlerden Yrd. Doç. Dr. Ümit Haluk İliklerden Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Dursun Odabaşı Hastanesi Başhekimliğine atandı.  

Ümit Haluk İliklerden Kimdir?

1982 Van ili Tuşba İlçesi Yaylıyaka Mahallesi doğumludur. Ortaöğretimi il derecesi alarak Van Gölü Anadolu Lisesi’nde 2000 yılında mezun oldu. 2000-2006 yıllarında İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesinde tıp eğitimim tamamladı. 2007-2009 yıllarında Muş ve Van Devlet Hastanelerinde acil hekimi olarak çalıştı.

Van YYÜ Başhekimi
Ümit Haluk İliklerden Kimdir?

2009-2014 yıllarında Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Genel Cerrahi kliniğinde ihtisas yaptıktan sonra 2014-2016 yıllarında Van Özalp ve Erciş Devlet Hastanelerinde Genel Cerrahi Uzmanı ve Erciş Devlet Hastanelerinde Genel Cerrahi Uzmanı olarak hizmet verdi.

 2016-2017 yıllarında Sağlık Bilimleri Üniversitesi Van Eğitim Araştırma Hastanesi Başhekimlik görevini icra ettikten sonra 2018 yılında Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Genel Cerrahi Anabilim Dalında Dr. Öğretim üyesi olarak hizmetlerini sürdürdü. Başhekim İliklerden Evli 2 çocuk babasıdır. 

Kaynak: VanHavadis

İlginizi Çekebilir

Van’da Ak Parti Milletvekili Aday Adayı Kesin Listesi Belli Oldu!

Van’da Ak Parti Milletvekili Aday Adayı Kesin Listesi Belli Oldu! AK Parti’de milletvekilliği aday adaylığı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir