Yılın Fotoğrafları
Yılın Fotoğrafına Van'dan İki Tane Aday Var

Yılın Fotoğrafına Van’dan İki Aday

Anadolu Ajansının (AA) 2019 yılına damga vuran olaylara ait düzenlemiş olduğu 2019 yılın fotoğrafına Van‘dan iki aday var.

Anadolu Ajansı (AA) foto muhabirleri ve muhabirlerinin Türkiye ve dünya gündemini etkileyen en önemli fotoğrafları arasından seçilecek görseller arasında haber, yaşam ve spor olmak üzere üç kategoride “Yılın Fotoğrafları” belirlenecek.

Anadolu Ajansı Yılın Fotoğrafları Yarışması Başladı

AA’nın ilk kez 2012’de düzenlediği “Yılın Fotoğrafları” oylamasında, bu yıl da Türkiye’nin yanı sıra Antarktika, Suriye, Filistin, Yeni Zelanda, Endonezya, Fransa ve Fildişi Sahili gibi dünyanın farklı coğrafyalarından 750 binin üzerindeki kare arasından belirlenen 50 seçkin fotoğraf, dünyada Türkçe ve İngilizce alt yazıyla oylamaya açıldı.

Geçen yıl 223 bin kişinin katıldığı oylama, “aa.com.tr/yilinfotograflari” ve “aa.com.tr/photooftheyear” internet adreslerinden 31 Aralık’a kadar devam edecek. 

Van’dan İki Aday Var

Yılın fotoğrafları yarışmasına, Van‘ın Usta Muhabirlerinden Ali İhsan Öztürk ve Özkan Bilgin‘nin de iki kare var.

AA Foto Muhabiri Ali İhsan Öztürk’ün, haber kategorisinde yılın fotoğrafına aday ‘Zirvedeki Yollar Açıldı’ başlıklı fotoğrafı, Van’ın Bahçesaray İlçesinde, Kara yollarının çığ tehlikesine rağmen yılın 7 ayı yaptığı zorlu çalışmayı anlatıyor.

Van Bahçesaray

Oy Vermek İçin Tıklayınız

AA Foto Muhabiri Özkan Bilgin’in yaşam kategorisindeki ‘Süper Ay’ başlıklı fotoğrafında da, Van’ın Gevaş ilçesindeki Abalı Kayak Merkezinde kayak yapan bir vatandaş, dolunayla birlikte gözüküyor.

Özkan Bilgin Objektifinden Süper Ay

Oy Vermek İçin Tıklayınız

İlginizi Çekebilir

Van Edremit Belediyesi Kurban Kesim Yerlerini Duyurdu

Van Edremit Belediyesi Kurban Kesim Yerlerini Duyurdu Van‘ın Edremit Belediyesi, yaklaşan Kurban Bayramı hazırlıklarını birçok …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.