Yenilenen Muradiye Şelalesi Vlog Çekimi

Yenilenen Muradiye Şelalesi Vlog Çekimi

Van’ın eşsiz doğal güzelliklerinden olan Muradiye şelalesi için geçtiğimiz yıl Muradiye Belediyesi tarafından,  çevre düzenlemesi çalışmaları başlatılmıştı. Çevre düzenlemesi biten ve 2018 yılında Van’da düzenlenen ‘Vanın Enleri’ yarışmasında da ‘En Güzel Proje’ olarak seçilen ‘Muradiye Çevre Düzenleme  Projesi’ seçilmişti.

Ülkemizdeki değişik yerleri gezerek tanıtım vlogları çeken Ahmet Serel adlı gezgin de yenilenen Muradiye Şelalesinde çektiği tanıtım vloğu ile Muradiye Şelalesini izleyicileriyle paylaştı.

Projenin tamamlanmasından sonra,  çevresi tamamen değişen ve yenilenen Muradiye Şelalesi artık daha güzel. Hazırlanan proje kapsamında şelalenin karşısındaki metruk yapılar yıkılarak, yerine içerisinde yürüyüş yolları, aydınlatmalar, peyzaj, spor ve oyun alanları, restoran, tiyatro gösterisi için amfi, kamp alanları ve yöresel ürün satış noktasının yer alacağı bölümler inşa edildi.

75 dönüm alan üzerinde hayata geçirilecek ve yaklaşık 4,5 milyon lira kaynak harcanarak hizmete sunulan projenin, kentteki turizm potansiyeline önemli katkı sağlaması hedefleniyor.

Her mevsim ayrı bir güzelliğe bürünen Muradiye Şelalesi, Van’a yaklaşık 80 km uzaklıkta olup, Van’a gezmek için gelenlerin mutlaka uğraması ve görmesi gereken bir güzellik.

Adını Osmanlı Padişahı 4.Murat’tan alan şelale, Bendi Mahi Çayı üzerinde bulunup  yaklaşık 20 metre yükseklikten akan su, özellikle kış mevsiminde kısmen donması ile de ayrı bir güzellik oluşturmaktadır.

Muradiye Şelalesinin yanında bir de pek de bilinmeyen küçük şelale bulunmaktadır.  Ayrıca Şelalenin üzeride 50 metre uzunluğunda da bir asma köprü mevcut.

Van’ın diğer doğal güzellikleri için TIKLAYINIZ

İlginizi Çekebilir

Vanlı İnşaat İşçici İş Kazası Sonucu Hayatını Kaybetti!

Vanlı İnşaat İşçici İş Kazası Sonucu Hayatını Kaybetti!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir