resmi gazete son dakika
cumhurbaşkanlığı resmi gazete son dakika

Yeni Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi Yayınlandı!

Yeni Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi Yayınlandı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla yeni atama kararları Resmi Gazete ’de yayımlandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete ’de yayımlanan karara göre yeni atamalar şöyle:

ATAMA KARARLARI

İLETİŞİM BAŞKANLIĞI

İstanbul Bölge Müdürlüğüne, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Metin EROL atanmıştır.

ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI

– Bilgi Teknolojileri Genel Müdürlüğüne, Strateji Geliştirme Başkanı Ali Osman AKALAN,

– Strateji Geliştirme Başkanlığına Şeyda KUTSİ,

3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince atanmıştır.

Yükseköğretim Kurulu Üyeliklerine, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 6 ncı maddesinin b/1 bendi ve 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 nci, 3 üncü ve 7 nci maddeleri gereğince;

– Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Prof. Dr. Sadettin HÜLAGÜ,

– Prof. Dr. Naci GÜNDOĞAN,

– Prof. Dr. Burhaneddin SANDIKÇI,

– Prof. Dr. Erol ARCAKLIOĞLU, seçilmiştir.

Yükseköğretim Kurulu Üyeliğine, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 6 ncı maddesinin b/5 bendi ve 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 nci ve 7 nci maddeleri gereğince Üniversitelerarası Kurulca seçilen Prof. Dr. Arif BİLGİN atanmıştır.

YENİ REKTÖR ATAMALARI

Bursa Teknik Üniversitesi Rektörlüğüne, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 13 üncü maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 nci, 3 üncü ve 7 nci maddeleri gereğince Prof. Dr. Naci ÇAĞLAR atanmıştır.

Erzurum Teknik Üniversitesi Rektörlüğüne, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 13 üncü maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 nci, 3 üncü ve 7 nci maddeleri gereğince Prof. Dr. Bülent ÇAKMAK atanmıştır.

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Rektörlüğüne, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 13 üncü maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 nci, 3 üncü ve 7 nci maddeleri gereğince Prof. Dr. İsmail BAKAN atanmıştır.

Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörlüğüne, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 13 üncü maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 nci, 3 üncü ve 7 nci maddeleri gereğince Prof. Dr. Cem ZORLU atanmıştır.

Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörlüğüne, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 13 üncü maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 nci, 3 üncü ve 7 nci maddeleri gereğince Prof. Dr. Mehmet KUL atanmıştır.

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Rektörlüğüne, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 13 üncü maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 nci, 3 üncü ve 7 nci maddeleri gereğince Prof. Dr. Mümin ŞAHİN atanmıştır.

Diğer Güncel Haberler İçin TIKLAYINIZ

İlginizi Çekebilir

Sözleşmeliye Kadro Teklifi Meclis Komisyonundan Geçti!

Sözleşmeliye Kadro Teklifi Meclis Komisyonundan Geçti! TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edilen teklifle birlikte, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir