Van Haberleri
VASKİ Ekiplerine Saldırı

VASKİ Ekiplerine Saldırı

Su abonesine giden VASKİ ekiplerine saldırı yapıldı.

Van ve Su Kanalizasyon İdaresi (VASKİ) Genel Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada; 07.02.2021 tarihinde kanalizasyon abone arızası ihbar üzerine ekiplerimizce saat 15.00 sularında İpekyolu İlçesi’ne bağlı Bostaniçi Mahallesi Gündoğdu mevkiine intikal ederek arızaya müdahale ederek, arıza giderilmiştir.

Daha sonra oluşan arızanın hizmet bedelinin vatandaşın içme suyu abone numarasına yansıtılmak istenmesi üzerine vatandaşlar tarafından kurumumuz personeline ve aracına taşlı, sopalı ve baltayla saldırıda bulunulmuştur.

Yapılan saldırı da çevredeki vatandaşların araya girmesiyle şans eseri herhangi bir can kaybı yaşanmamıştır. Fakat iki personelimiz çeşitli yerlerinden yaralanmış, basınç aracımızın kabin kısmı kullanılamaz hale gelmiştir. Yaralı personellerimiz ilk tıbbi müdahaleleri yapılmak üzere ambulansla çeşitli hastanelere sevki yapılarak ilk müdahaleleri yapılmıştır.

Olayla ilgili kurumumuz tarafından suç duyurusunda bulunulmuştur.

VanDahaber

İlginizi Çekebilir

vanspor sivas belediye maçı

Vanspor Fk – Sivas Belediyespor Maçı

Vanspor Fk – Sivas Belediyespor Maçı TFF 2021-2022 Futbol Sezonu 2. Lig Kırmızı Grupta şampiyonluk …

Bir Yorum

  1. Bu da yeni moda hem abone parası alın Allah ın dağında gelen bedeva suyu her ay milyonlarca su faturası toplayın birde şebeke suyu boruları sağlam yapmayın bozuluncada parasını milletten alın o zaman vaski de ki iş bile yapamayan gereksiz yüzlerce elemanın parasını da milletten alıyorsunuz ohh ölme eşeğim ölme çalışmayan işsiz olan gelin de su ödeyin içmeyin gidin deniz suyu için daha iyi??????? 😔 😔 😔

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir