Van Spor Son Dakika Haber
Vanspor Kulübünden Flaş Açıklama!

Vanspor’dan Flaş Açıklama!

Vanspor’dan Kadro Dışı Bırakılan Üç Futbolcu ile İlgili Flaş Açıklama

Vanspor FK, bugün üç futbolcunun kadro dışı bırakılması ile ilgili şu açıklamayı yapmıştı;

‘Kulübümüzün iç işleyişini bozmaya yönelik hareketlerde bulunarak takım içerisinde gruplaşmaya çalışıp, takım düzenini bozan Futbolcularımızdan; Haydar Yılmaz, Uğur Adem Gezer ve Barış Sağır yönetim kurulunun aldığı karar doğrultusunda süresiz kadro dışı bırakılmıştır.’

Söz konusu açıklama sonrası kulüpten yeni bir açıklama daha geldi.

İşte O Açıklama;

KAMUOYU BİLGİLENDİRMESİ!


Gün içinde yaşadığımız talihsiz olaya binayen açıklama yapma gereksinimi duyulmuştur.
Göreve geldiğimiz sekiz aydan beridir gerek kulübün geçmiş dönem devir aldığımız 15.5 milyonluk borç ve ardından tüm futbolcu alacaklari ile ilgili özveriyle gerek maddi gerek manevi olarak üzerimize düşeni fazlasıyla yaptığımızdan vicdanen rahatız.


Neredeyse her gün kulübümüze gelen icralarla mücadele ederken bir yandan da futbolcularımızın bizden önceki yönetimlerden kalan ve alamadıkları ücretlerini de Ödemiş bir yönetim anlayışıyla hareket ettik. Bizler kendi dönemimizde dahil olmak üzere futbolcu peşinatlarının %97’sini Ödemiş ve bugüne kadar oynanan 23 maç için söz verilen ve fix olan rakamların hep üstünde prim ödemesini gerçekleştirmişizdir.


Ancak ödenmeyen diye adlandırılan söz verip yerine getirilmeyen diye de lanse edilen bu miktar sadece üç maç pirimidir ve bu pirim kişi başı maksimum 24.000 liradır bizler yaklaşık olarak 15 milyonluk bir ödeme gerçekleştirdik. Yönetim olarak sadece üç maç pirim alamadıkları için antrenmanlara çıkmama kararı bizleri ziyadesiyle üzmüştür.


Her profesyonel futbol kulübünde olan ve yapılması mecburiyet gerektiren ahlaki ve etik kurallara binaen hareket edilerek krizi dillendiren ve ortak bir yol bulunması amaçlı takım İçerisinde muhatap alınan üç futbolcumuz tüm iyi niyetimize rağmen olumlu bir adım atmamış üstüne tüm iyi niyetleri hiçe sayarak çözüm odaklı tek bir söylemde de bulunmamıştır.

‘Bizler İçin Asıl Olan Vanspor’dur’

Bizler ülkemizin içinden geçtiği bu zor dönemde on binlerce canımızı yitirdiğimiz bu dönemde bırakın prim ödemesini canımızı hiçe sayarak deprem bölgesinde gönüllü görev alarak yönetimimiz ve kulüp çalışanlarımızla afet bölgesinde tüm özverimizle katkı sağladık.

Sizler de takdir edersiniz ki içinde bulunduğumuz bu zor süreçte elde olmayan sebeplerden ötürü bu üç maçlık prim de bu sebeplerden ödenememiştir.

Yönetime geldiğimiz ilk günden bugüne gerek kulüp çalışanlarımızla gerek teknik heyetimizle gerekse de futbolcu arkadaşlarımızla hep kardeşlik hukuku göstererek hareket etmişizdir.


Bizler için asıl olan büyük Van Spor taraftarıyla var olan Van Spor camiasıdır tüm zorluklara rağmen sekiz aydır verdiğimiz mücadelenin birkaç tık üstünde mücadele etmeye devam etmeye kararlı olduğumuzu belirtmek isteriz bizler için önem arz eden ve kişisel çıkarların üstünde tuttuğumuz tek değerimiz Van sporumuzdur.

Bu uğurda maddi, manevi fedakarlık yapmaya devam edeceğiz.

Bir kez daha vurgulayarak bu zor süreçte canımız pahasına da olsa tüm özverimizle memleketimizin tek değeri olan Van Spor’umuza tüm fedakarlıkları yapmaya hazır olduğumuzu ve devam edeceğimizi bir kez daha vurgulayarak bu uğurda gönül veren cefakar ve vefakâr Van spor taraftarı başta olmak üzere yönetimimizle var olduğumuzu bir kez daha deklare ettiğimizi belirtir kamuoyuna saygıyla arz ederiz.’ denildi.

Diğer Güncel Haberler İçin TIKLAYINIZ

İlginizi Çekebilir

PFDK Amedspor Maçındaki Olaylar Nedeniyle Bursaspor’a Ceza Yağdırdı!

PFDK Amedspor Maçındaki Olaylar Nedeniyle Bursaspor’a Ceza Yağdırdı! Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Profesyonel Futbol Disiplin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir