Van Spor Son Dakika Haber
Vanspor Kulübünden Flaş Açıklama!

Vanspor’da Yaşanan Tatsızlıklar ile İlgili Yönetimden Yeni Açıklama!

Vanspor’da Yaşanan Tatsızlıklar ile İlgili Yönetimden Yeni Açıklama!

Vanspor FK’de son günlerde yaşanan tatsızlıklar ile ilgili yönetim yeni bir açıklama yaptı.

İşte O Açıklama:

KAMUOYU BİLGİLENDİRMESİ


‘Son günlerde kulübümüzde yaşanmış tatsızlıklarla ilgili açıklama gereği duyulmuştur!

Anlık ve fevri olarak futbolcularımız tarafından alınan antrenmanlara çıkmama kararı sonrası vuku bulan ve ardından sosyal medyaya ve basına yansıyan olumsuz haberlerin kulübümüze ve Van Spor camiamıza zarar verdiği görülmüş olup iletişim eksikliğinden kaynaklı bu tatsız olayların son bulması amaçlı istişareler yapılmaya başlanmıştır.

Yapılan bu istişarelerde futbolcularımızın Kulüp Başkanımız ile yapmış oldukları toplantıda aslında yapılmak istenilenin bu olmadığı, gelinen noktanın maksadını aştığını ve tamamen yanlış anlaşıldığından ötürü üzüntülerini dile getirerek, bu yanlış anlaşılmaların düzeltilmesine binaen adım atılmasını talep etmişlerdir.

Gelinen noktada yaşananları olgunlukla karşılayıp bu minvalde gelen talebi olumlu karşılık vererek sükunet ortamının sağlanması amaçlı futbolcularımız da yaşanan talihsiz olayın ve algının bertaraf edilmesi amaçlı hemfikir kalınmıştır.

Bu olayların yaşandığı zaman diliminde takım içerisinde sözcülük görevi üstlenmiş olan Haydar Yılmaz, Uğur Adem Gezer ve Barış Sağır ile ilgili yine iletişim eksikliğinden kaynaklı yanlış anlaşılmadan ötürü yukarıda ismi geçen futbolcu arkadaşlarımız süresiz kadro dışı bırakılmıştı.

Ancak arkadaşlarımızın şahsi değil takım adına konuştukları ve şahsi bir problemlerinin olmadığı anlaşıldığından verilen süresiz kadro dışı kararı geri çekilmiştir.

Sosyal medyaya yansıyan takım huzurunu bozacak gruplaşmaya çalışan diye adlandırılan bu futbolcu kardeşlerimizin asıl amaçlarının bu olmadığı anlaşılmıştır.

Tüm bunlar yaşanırken takım ahengini bozulduğunu bütünlüğün zarar gördüğünü düşünerek istifa açıklaması yapan teknik direktörümüz Ümit Bozkurt ise tüm yanlış anlaşılmaların giderildiğini görüp yönetim ve takım ruhunun tekrardan inşa edildiğine inandığını dile getirerek görevinin başında olduğunu açıklamıştır.

Bizler taraftarıyla futbolcularıyla teknik kadrosuyla kulüp çalışanlarıyla yönetimi ile büyük Van Spor’uz. Şampiyonluk yolunda yara almadan, yürümek adına her bir bileşenimizle dayanışmaya birlikteliğe daha çok ihtiyaç duyduğumuz zaman diliminden geçiyoruz, Van Spor Yönetimi ve camiası olarak her zamankinden daha çok fedakarlık yapacağımızı belirtir;


Kamuoyuna Saygıyla arz ederiz.’ denildi.

Vanspor Fk Teknik Direktörü İstifasını Geri Aldı

İstifasını geri aldığını belirten Teknik Direktör şu açıklamayı yaptı:


‘İstifa tek taraflı bir müessesedir.

Şartlar ve gereklilikler insanları bu karara doğru yöneltebilir.

İstifa eden ile istifa edilen makam veya kurum, bu noktada olumsuz veya doğru olmayan bir noktada da olmak zorunda değildir.


Şehirleri temsil eden kulüpler, içinde barındırdığı enerji ve duygusallıkla insanlar adına büyük bir kenetlenmenin yanı sıra birlikte sevinç ve hüznün de odak noktası olma potansiyeli taşırlar.

Vanspor’un başarısının bölge insanı için ne anlamlar ifade ettiğini bilecek kadar hem sportif hem de toplumsal hassasiyet tecrübesine sahip olduğumu bilmenizi isterim.


Bir teknik direktörün ekip arkadaşları ile birlikte en önemli görevi; antrenman, taktik vs. yanı sıra bir TAKIM RUHUNU oluşturmaktır.

Ruhu olmayan tüm sistemler, benim düşüncemde bir süre sonra mekanikliğin getirdiği yorgunlukla dağılma potansiyeli taşır. Oysa ruhu olan sistemler, hedefe ulaşmanın gerektirdiği tüm fedakarlığı son ana kadar yapmaktan vazgeçemezler.


Bu yüzden istifa etmemin tek sebebi, Van halkına olan saygımdandı. Geldiğimiz günden itibaren ekibimle çok ciddi emekler vererek oluşturduğumuz takim ruhunun son günlerde gördüğü zarar ve koruyamadığım bir takım ruhunun, olumsuz sonuçlarına sebep olmayı istemememdendir.


Fakat gördüm ki; hem Van halkı hem de Vanspor yönetimi ve futbolcuların olumsuz havayı bertaraf edercesine kenetlenip, TAKIM RUHUNU tekrar ortaya koymak için verdikleri mücadele ve böyle bir değerli duruşa kayıtsız kalamayacağımı fark edip en önemlisi de Vanspor’la olan kuvvetli gönül bağımızın da devreye girmesiyle istifamı geri aldım.


Hem SN. Başkan ve yönetiminin hem de futbolcularımızın, sadece Van halkı ve gözbebeği Vanspor için çözüm odaklı fedakarlıkları, inşallah bu renklere gönül vermiş tüm güzel insanları mutlu edecek sonuçları da beraberinde getirecektir.


ÜMİT BOZKURT
VANSPOR TEKNİK SORUMLUSU

Son Açıklama da Vansporlu Futbolculardan Geldi

Malum iki gündür siz değerli kamuoyu ve çok değerli Vanspor taraftarlarına tatsız konularla meşgul etmiş durumdayız, her kulp için söylenen en doğru söz o çatı altında çalışan ,emek veren her bireyin gerçek anlamda bir aile olduğudur ve her aile arasında istenmeden de olsa ufak pürüzler yaşanabilir.

Dün yapılan toplantıda da bu ailenin son söz sahibi olan sayın başkanımıza ,yönetim kurulumuza fevri verilmiş kararlarla ilgili üzüntümüzü dile getirdik.

Özellikle sağduyulu ve anlayışlı yaklaşımı için tüm takım olarak başkanımıza teşekkür ederiz. Hepimiz için tek bir gerçek payda var oda Vanspor’un başarısı ve geleceğidir.


Bizler bu yolda yönetimimiz, teknik ekibimiz ve büyük Cefakar taraftarımız ile birlikte aynı inançla, birlik ve beraberlik halinde hedefe kitlenmiş durumdayız. Sezon sonu hep beraber şampiyonluğa..

Vanspor Futbolcuları

İlginizi Çekebilir

Son Dakika

Van’da Dev Operasyon! Tonlarca Esrar Ele Geçirildi…

Van'da Dev Operasyon! Tonlarca Esrar Ele Geçirildi...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir