Vanspor’a Yardım Kampanyası Çığı Gibi Büyüyor

Vanspor, maddi olarak zor zamanlardan geçiyor. Geçtiğimiz yıl sıkıntılara rağmen 2’inci lige yükselme başarı gösteren, bu sene de 1. Lig yolunda çetin bir mücadele veren takım şehrinin kendisine sahip çıkmasını bekliyor.

Bayburtspor maçı sonrası Vanspor Futbol Kulübü Başkanı Servet Yenitürk’ün yapmış olduğu açıklamalara kayıtsız kalmayan Van Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyeleri başlatmış oldukları kampanya ile büyük bir farkındalığın öncüsü oldu. Van Spor Kulüp Başkanı Servet Yenitürk’ün maddi sıkıntıların ciddi boyutlara ulaştığını ve takımın çok büyük sıkıntılar ile baş başa kalabileceği açıklamasından sonra başlatılan seferberlik tüm Vanlıların dahil olduğu bir destek kampanyasına dönüştü. Mevcut yönetimin olağanüstü kongre kararı bile alınabileceği açıklamasından sonra Van Spor için Van TSO yönetim kurulu üyeleri 20 bin TL bağışlayıp #BenimŞehrimBenimTakımım sologanı ile destek akımını başlatırken, bu destek sosyal medyada da kocaman bir kampanyaya dönüştü.

Sosyal medya hesaplarında yapılan yardımların örnek olması adına paylaşılırken özellikle İstabul ve Konya’da bulunan çocukların, Vanspor için başlatılan yardım kampanyasına harçlıkları ile destek vermeleri büyük takdir topladı.

İlginizi Çekebilir

van gökyüzü gözlem etkinliği

Van’da Ulusal Gökyüzü Gözlem Şenliği Devam Ediyor

Van’da Ulusal Gökyüzü Gözlem Şenliği Devam Ediyor 9 – 12 Haziran tarihleri arasında Diyarbakır Zerzevan’da …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.