van spor haberleri
Vanspor Yönetimi Şimdiye Kadar Yapılanları ve Yapılacakları Anlattı

Vanspor Yönetimi Şimdiye Kadar Yapılanları ve Yapılacakları Anlattı

Vanspor Yönetimi Şimdiye Kadar Yapılanları ve Yapılacakları Anlattı

Silahtaroğlu Van Spor FK Yönetim Kurulu Başkanı Seyithan İzsiz ve yönetim kurulu üyeleri, görevin devralındığı yaklaşık 40 günlük süreyi değerlendirmek üzere basın mensupları ile bir araya geldi.


Yönetim Kurulu Başkanı İzsiz, “Sizlere daha önce söz ettiğimiz gibi her ay basın mensuplarımızla bir araya gelip neler yaptığımızı açıklayacağız. Bugünkü toplantımızda 40 günlük mali yapı, tesisler konusunda yaptığımız çalışmalar ve promosyon ürünlerimizin tanıtımı noktasında sizlerle bilgiler paylaşacağız” dedi.

Yaklaşık 40 gün önce Van Spor FK Yönetimini devralan yeni yönetim kurulu üyeleri, basın mensupları ile bir araya geldi.


Kongreden sonra basınla gerçekleştirilen ilk buluşmada, 40 günlük mali tablo hakkında bilgi verilirken, tesisleşme yönünde atılan adımlar ve hazırlanan promosyon ürünlere ilişkin bilgiler verildi. Kulübü mali disiplin içerisinde idare ettiklerini ve zaman içerisinde bir çok konuyu yoluna koyacaklarını, bunun için de bir öncelik listelerinin olduğunu belirten Silahtaroğlu Van Spor FK Yönetim Kurulu Başkanı Seyithan İzsiz, ligin ilk 5 haftasında yakalanan sportif başarıdan söz ederek; “Kongremizi geç yaptık. Takımımız kampa geç girdi. Buna rağmen ilk 5 haftada namağlup ve ilk dört içinde yer alan bir takımız. Bundan dolayı takımın kurulmasında emeği geçen yönetim kurulu üyemiz Servet Yenitürk’e ve Teknik Direktörümüz Saffet İşler hocamıza teşekkür ediyorum” dedi.

“VAN SPOR’DAN YILDIZ OYUNCULAR ÇIKACAK”


Takımın şuana kadar ki performansından memnun olduklarından söz eden İzsiz, “Bazı kadrolar yıldız oyuncular alırlar ancak takım olamadıkları için başarılı olamazlar. Bazı kadrolar da takım olmayı başarırlar ve içlerinden yeni yıldızlar çıkarırlar. Sezon sonu itibari ile ben Van Spor’da yeni yıldızların çıkacağına inanıyorum.” diye konuştu.


MALİ DURUM


Daha sonra 40 günlük mali duruma ilişkin konuşan Kulüp Başkanı Seyithan İzsiz, yönetimde bulunup takıma maddi destek sunanlar ile şuana kadar henüz maddi destek sunmayanların isimlerinin yer aldığı slaytı gösterdi. İzsiz, 40 gün içinde takımın 4 milyon 708 bin 907 TL bir gelirinin olduğunu, bunun 4 milyona yakınının ise çeşitli kalemlerde giderleri oluşturduğunu söyledi.


TESİSLEŞME


Daha sonra tesisleşme konusuna değinen ve bunun da Van Spor için büyük önem taşıdığına vurgu yapan İzsiz, yeni bir kulüp binası için proje hazırladıklarını ve bunun ön kabullerinin yapıldığını söyledi. Projenin onaylanmasının ardından Bakanlığa gönderileceğini ve orada da onaylanmasını ve beraberinde desteklenmesini beklediklerini kaydeden İzsiz, “Umut ediyorum ki 1 – 2 ay içerisinde yeni tesis binamızın inşasına ilişkin önemli bir yol kat ederiz. Ortaya kalıcı bir eser çıkarmak istiyoruz” dedi.


PROMOSYON ÇALIŞMALARI


Silahtaroğlu Van Spor FK Yönetim Kurulu Başkanı Seyithan İzsiz, son olarak da promosyon çalışmalarına değindi. Göreve başladıklarında 100 bin forma satışı yaparak Van Spor’a önemli bir gelir kaynağı oluşturma hedefinde olduklarını söylediğini hatırlatan İzsiz; “Bugün itibari ile promosyon ürünlerimizin örnekleri hazır.


Forma, tişört, ayakkabı, mont gibi ürünlerimizin seri üretimine geçilecek ve bunlar ilk olarak 9 Ekim’de İstanbul Esenyurt’ta satışa çıkarılacak. Orada 90 bin Vanlı hemşehrimiz var. İlk etapta 30 – 40 binlik bir satış yapıp kulübümüze destek sağlamayı arzu ediyoruz” ifadelerini kullandı.


SPORTİF HEDEF


Takımın lige iyi bir başlangıç yaptığını ve bunun böyle devam etmesini umduğunu belirten İzsiz, ilk devrenin bitiminde Van Spor’un pota içinde yer alması durumunda transferden geri durmayacaklarına vurgu yaptı. İzsiz; “İlk devre itibari ile pota içinde kalırsak transferden geri durmayız. Buna muktedir bir yönetim kurulumuz var. Zaten bu nedenle şimdiden futbolcu izlemelerini gerçekleştiriyoruz. Bunu kendimiz yapıyoruz çünkü Van Spor asla menajerlerle çalışan bir kulüp olmayacak” şeklinde konuştu. Program, soru – cevap ile sona erdi.


Kaynak: Prestij Haber Merkezi

İlginizi Çekebilir

Van Edremit Belediyesi Kurban Kesim Yerlerini Duyurdu

Van Edremit Belediyesi Kurban Kesim Yerlerini Duyurdu Van‘ın Edremit Belediyesi, yaklaşan Kurban Bayramı hazırlıklarını birçok …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.