Vanspor Taraftarı Tepkili
Vanspor Taraftarı PFDK'nın Kararlarına Tepkili

Vanspor Taraftarlarından PFDK Cezalarına Tepki

Vanspor‘a hafta sonu Kahramanmaraş ile oynadığı maç sonrası; Merdiven boşluklarını boş bırakmama, kötü tezahürat, usulsüz seyirci alınması gibi nedenlerle Profesyonel Futbol Disiplin Kurulunun, toplamda verdiği 55 Bin TL (55 Milyar) sonrası, Vanspor Taraftarları ortak bir bildiri yayınladı.

TÜRKİYE FUTBOL FEDERASYONU’NA 

Pazar günü oynanan Vanspor Fk – Piserro Kahramanmaraşspor maçı sonrası kulübümüz Vanspor FK’ya toplamda 55 bin TL para cezası kulüp başkanımız Sayın Servet Yenitürk’e de 200 gün hak mahrumiyeti cezası verilmiştir. 
Evvela Biz Van ve Vanspor sevdalıları olarak bu cezaları yok hükmünde kabul ediyoruz. Kulübümüz ve kulüp başkanımız Sayın Servet Yenitürk bu cezayı hak etmiyor. 

Neden mi?
Verilen para cezalarına bakarsak 20 bin kişilik stadyum vardı da biz mi merdiven boşluğunda bilerek oturduk. 1 milyon 100 bin nüfuslu bir kentte resmi olarak 5500 kişilik bir stadyumu bize reva görenlere soruyoruz?
100 tane seyircisi olmayan kulüplere modern stadyumlar yapılırken 8 yıldır bizim sesimiz niçin duyulmuyor?

Bu kent bu taraftar bu takım modern bir stadyumu hak etmiyor mu ?
Bizler ne yapalım harika bir takımımız var bu takımın her koşulda destekçisi olacağız verdiğiniz 21 Bin TL para cezasını ahlaki buluyor musunuz sizlere sormak isteriz.

Gelelim başkanımız Sayın Servet Yenitürk’e verilen para cezası ve hak mahrumiyeti kararına.
Maçın orta hakemi Alparslan Şen’in maçın son dakikalarında futbol sahalarında ender görülen hatta hiç görülmeyen bir tutumu ile futbolcumuz Batuhan Er’e gerekli müdahale yapılmamış takımımız son dakikaları deyim yerindeyse 10 kişi oynamıştır böyle önemli bir maçta böyle hayatı bir hata yaparak maçın sonucunu belki de takımımızın 1 yıllık geleceğini etkileyecek kararlara imza atan maçın orta hakemi Alparslan Şen deyim yerindeyse bir kentin umutları geleceği ile oynamaya kalkmıştır. Buna rağmen maçın bitiş düdüğü ile birlikte görüntülerle sabit olmak üzere başkanımızın ortamı sakinleştirici tutumunu tüm kamuoyu görmüş şahit olmuştur.

Maç sonunda oyuncuların hakem triosunun tünelden içeri girerken ufak çapta itiş kakış olmuştur. Hakem Alparslan Şen bu esnada darp edildiğini iddia ederek kulübümüz başkanı Servet Yenitürk’ten şikayetçi olmuştur. 

Bizler bu ülkenin vatandaşları olarak hukukta masumiyet karinesine gönülden inananlarız. Hiçbir şekilde bir görüntü olmamasına rağmen ve kendi beyanı ile kendisinin bile net bir bilgiye sahip olmamasına rağmen kulüp başkanımızdan şikayetçi olması bize manidar gelmektedir. 

Biz Vansporlular olarak birlik ve beraberlik için de çıktığımız bu yolda takımımızın başkanımızın arkasında tüm gücümüzle duracağımızı buradan ilan ediyoruz. 

TFF’den beklentimiz hiç bir delil olmadan görüntü olmadan sadece beyan ve rapor ile kulüp başkanımız Sayın Servet Yeniturk’e verilen cezanın kaldırılmasıdır. Bizler bu konunun takipçisi olacağız. Bu günden itibaren yapılan hakem atamaları hakem yönetimleri ve tutumları tarafımızca dikkatli bir şekilde takip edilecektir.
TFF ve kamuoyunun bilgisine.


VANSPOR TARAFTARLARI

İlginizi Çekebilir

Van'da halk ekmeğe zam

Van’da Ekmeğe Zam

Van’da Ekmeğe Zam Van’da bu yıl sık sık gündemi meşgul eden zamlar gelmeye devam ediyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.