Vanspor Kongresi Ertelendi

2. Lig’de mücadele eden temsilcimiz Vanspor’da bugün başkanlık seçiminin yapılacağı kongre gerçekleştirildi.

Salonda yeterli delege çoğunluğunun sağlanamaması üzerine Kulüp Başkanı Servet Yenitürk, seçimin 15 Ağustos tarihine ertelendiğini açıkladı. 

Bu açıklamanın ardından mevcut başkan Yenitürk, toplantıyı bir basın açıklaması ile bitireceğini belirterek salonda basın dışındaki taraftar ve delegelere teşekkür etti. 

KISA SÜRELİ GERGİNLİK

Yenitürk’ün bu açıklamasının ardından Başkan Adayı Murat Çevik, kürsüye gelerek kısa bir açıklama yapacağını kaydetti. Mevcut Başkan Yenitürk ise kongrenin çoğunluk olmadığından dolayı gerçekleşmeyeceğini ve Çevik’in açıklama yapmasının doğru olmayacağını belirtti. Çevik, bu tepkiye aldırış etmezken Vanspor’un durumunun kendilerini üzdüğü ile ilgili kısa açıklamada bulundu. 

KANDAŞOĞLU ALKIŞ TOPLADI

Vanspor kongresinde yeterli çoğunluğun sağlanamasına tepki gösteren Van’ın sevilen İş Adamı VATSO Başkanı Zahir Kandaşoğlu, durumun Van’a ve Vanspor’a yakışmadığını belirtti. 

Kandaşoğlu kimsenin yanında yer almadığını ve sadece Vansporlu olduğunu kaydederken, “Biz taraftar değiliz, Vansporluyuz. Ne Servet Yenitürk’ün, ne de Murat Beyin adamıyız. Kimsenin listesinde değiliz. Ama Vanspor’a bu yapılmaz. Hani Van’ın siyasileri, Van’ın milletvekilleri, Van’ın sahipleri, bunlar niye burada yok. Bunları niye dile getirmiyorsun? Kulüp başkanı sensin. Bu kimseye yakışmıyor. Bu sıcak havada, bu hastalıkta milleti çağırıp getirdiniz. Bu durum Vanspor’a yakışmıyor” dedi.

Kandaşoğlu’nun bu tepkisinin ardından  tüm salonda ‘Zahir Başkan’ sesleri yükseldi. 

Wan Haber

İlginizi Çekebilir

Van Haber Son Dakika

Van Valiliği Kısıtlamada İstisna Dışı Tutulan Yeni Yer ve Kişileri Duyurdu

Van Valiliği bu hafta sonu 6.sı uygulanan ve sokağa çıkma kısıtlamasında istisna dışı tutulan yeni …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir