Vanlı Vergi Rekortmeni İş Adamları

Vanlı Vergi Rekortmeni İş Adamları

Gelir Vergisine Göre Vergi Rekortemenleri

Kurtuluş Akay Kimdir? (Akay Grup Yönetim Kurulu Başkanı)

Vanlı İş Adamı Kurtuluş Akay Kimdir?

Yaklaşık 50 yıldır ticari hayatını sürdüren şirket, ilk faaliyetine 1972 yılında Akay Pazarlama olarak hizmet vermeye başlamıştır. İlk faaliyet gösterdiği bölge, aynı zamanda yönetim kurulu başkanı Kurtuluş Akay’ın memleketi de olan Van’da Anadolu Efes ürünleri ve PepsiCo ürünleri ile olmuştur. Bölgede tanınan ve sevilen işadamı memleketinde birçok ilki gerçekleştirmiş ve ciddi yatırımlar yaparak ticari faaliyetini devam ettirmiştir.

Gelişen ve değişen ekonomik gelişmeleri yakından takip eden şirket zaman içinde cirosunu büyütmüş ve faaliyet alanlarını genişletmiştir. 1994 yılında konusunda dünyanın en prestijli markası olan Philip Morris ile iş ortaklığı yapmış ve Van’da tütün ürünleri satış ve dağıtımı yapmaya başlamıştır.

2001 yılında Ak-Ay Gıda firmasını kurarak şirketin ticari hayatı limited şirket olarak devam etmektedir.

Şirket 2003 yılına gelindiğinde Anadolu Efes ailesi ile olan başarılı, prensipli, ilkeli hizmet anlayışını Ankara piyasası ile buluşturdu. Yaklaşık 3000m2 depolama alanı 8 araç ile Ankara’nın dört bölgesinin birinde 4/1 2019 yılına kadar en güvenilir en kaliteli hizmeti ulaştırdı.

Ankara, Akay Grup için başarılara imza atmak adına iyi bir fırsat oldu. Genel Merkezini Ankara’ya taşıyan şirket ilk turizm faaliyetine butik otel olan Rescate Otel ile Ankara’da başladı. Turizm alanında hizmet vermek hem  Akay Grup için hem de turizm sektörü için başarılı sonuçlar getirdi. Yüksek memnuniyet düzeyini yakalamak için hep en iyisini uyguladı. Bu alanda hizmet etmeye ileri ki yıllarda Van ve İstanbul’da da devam etmesi hedefine ulaştığının göstergesidir.

2007 yılında şirketin yolu MEY/DİEGO İçki ile buluştu. Ankara satış ve dağıtım gerçekleştirdi.

Dünya markası Coca-Cola ile şirketin yolunun birleşmesi ise 2008 yılında Ankara’nın yarı bölgesinin distribütörlüğü ile başlamıştır. 2015 yılında Samsun ili ile gelişen Coca-Cola iş birliğimiz deneyimli satış ve dağıtım çalışanları, uygun depolama alanı, en geniş filo kapasitesi ile her yıl ürtün başarılar elde etti, satış rekorları kırdı, hedeflerini hep ileriye taşıdı.

Turizm sektöründe ikinci hamle 2011 yılında Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın açılışını gerçekleştirdiği Van’ın ilk beş yıldızlı oteliyle olmuştur. Kuruluşunda ismi Rescate Otel Van olarak hizmet veren otelimiz daha sonra dünya oteller zinciri Hilton ile iş ortaklığı imzalayarak ismini 2016 yılında Double Tree By Hilton Van olarak değiştirmiştir. Van şehrine hizmet etmekten memnuniyet duyan şirket bu alanda yatırımlarına devam edecektir.

Bölgesel büyümenin yanı sıra Türkiye’nin her yerinde ticari faaliyetlerini sürdürmek isteyen şirketin 3. Turizm yatırımı ise İstanbul Anadolu yakasında 2012 yılında Rescate Otel Asia olarak hizmete açtığı iş dünyasının kalbinde yer alan oteliyle olmuştur. Accor Grubu ile iş ortaklığı imzalayan şirket ismini 2018 yılında Mercure Otel Ümraniye olarak değiştirmiştir. İş dünyası için cazibe merkezi olan bölgede yoğun talep görmektedir.

Distribütörlük faaliyetlerinde büyüme hedeflerine ise ara vermeden devam eden şirket 2018 yılında Karaman ve 2019 yılında Konya illerinin Philip Morris distribütörlüğü ile, memnuniyet odaklı çalışma prensibi ve güçlü ekibiyle kısa zamanda bölgenin takdirini toplamış yüksek memnuniyet düzeyine ulaşmıştır. 

Fevzi Şengül Kimdir?

Şengüller Yönetim Kurulu Başkanı Fevzi Şengül, 1950 Van doğumlu. İlk ve ortaokulu Van’da, lise tahsilini İstanbul Haydarpaşa Lisesi’nde tamamladı. 1971’de İstanbul Devlet Mühendislik ve Mimarlık Akademisi’nden makine mühendisi olarak mezun oldu. İki yıl kadar mühendislik yaptıktan sonra, askerliğin ardından 1976’da Van’da ticaret hayatına atıldı. 1986’da İstanbul’a geldi, 1994’de GSM sektörüne girdi. Mobil İletişim Sistemleri ve Araçları İşadamları Derneği (MOBİSAD) kurucu üyesi.

Vanlı İş Adamı Fevzi Şengül Kimdir?

TİCARET hayatına 30 yıl önce Van’da 6 metrekarelik bir ofisle başlayan Fevzi Şengül, cep telefonu satarak 230 milyon dolar ciro ve 36 mağazaya ulaşmakla kalmadı, Güney Koreli LG ile orta üretime hazırlanıyor. Türkiye’den Ortadoğu ve Orta Avrupa ülkelerine ulaşmak isteyen LG firması ile altı aydır ortaklık görüşmeleri olduğunu söyleyen Fevzi Şengül, “İlk etapta 50 milyon dolarlık yatırımla, yılda 3 milyon adet cep telefonu üretmeyi planlıyoruz. Fabrikayı anahtar teslim LG kuracak, biz de lojistik, ihracat ve dağıtım işini üstleneceğiz” diyor.

Ortak üretim teklifinin LG’den geldiğini belirten Fevzi Şengül, şunları söylüyor: “LG 5 yıldır Türkiye pazarında. Ama biz bir yıl önce distribötürlüğünü aldık. Bizden önce 35 bin olan yılık satışlarını 330 binlere taşıdık. Bu da onlara cesaret verdi. Tabii hükümetinizi buradaki yaklaşımı çok önemli, ama hükümetimiz cesaret verici.” Aynı zamanda Van’ın vergi rekortmeni de olan Fevzi Şengül, iş hayatındaki başarısının yanı sıra sosyal sorumluluk projelerine de önem veriyor. Kuruluşunun 20’inci yılında Van’da bir ilköğretim okulu yaptıran Şengül, 30’incu kuruluş yılında da Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı kanalıyla 3 bin çocuğuun eğitimine destek veriyor.

Türkiye’ye birbiri ardına girmeye hazırlanan yabancı dev elektrik-elektronik mağaza zincirlerinden de korkmadığını söyleyen Şengüller Yönetim Kurulu Başkanı Fevzi Şengül ile cep telefonunda üretim planlarının yanı sıra geleceğe dönük hedeflerini ve sektörü bekleyen kıyasıya rekabeti konuştuk.

Fetullah Gültepe Kimdir?

1949 Van doğumlu, iş adamı Van’da bir çok şirketin yönetim kurulu başkanlığını sürdürmekte, geçmişte Van Terziler Derneği Başkanlığı görevini üstlendi. Yine geçmiş dönem Esnaf ve Sanatkarlar Derneği 2’nci Başkanlığını üstlendi. Ankara Terziler Konfederasyonu Genel Sekreteri, Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Birliği Yönetim Kurulu üyeliği görevlerinde bulundu.

XXI’inci Dönem Van Milletvekilliğini yaptı, evli, 4 çocuk babasıdır.

Vanlı İş Adamı Fetullah Gültepe Kimdir?

Yusuf Kurdoğlu Kimdir?

1975 yılından bu yana ticaretle uğraşan Yusuf Kurdoğlu, babasından kalan Kurdoğlu Şirketini yönetiyor.

Şirket bünyesinde akaryakıt istasyonu, oto lastiği bayiliği ve akaryakıt istasyonu eğitim kurumu var. 

Vanlı İş Adamı Yusuf Kurdoğlu

Nejdet Bayram

Vanlı İş Adamı Nejdet Bayram Kimdir?

Van’ın Diğer Gelir Vergisi Rekortmeni Vanlı İş Adamları

Rıza Oktay (Mühendis)

Osman Sevinç (Oto Alım-Satım)

Halit Tuş (Hububat-Bakliyat)

Serken Kök (Eczacı)

Abdurrahman Bayar (Avukat)

Süleyman Polat (Noter)

Ramazan Feyat (Noter)

Sami Köseoğlu (Noter)

İlyas Dönmezer (Noter)

Vecdi Tamer (Noter)

Ömer Kılıç (Avukat)

Ayhan Çabuk (Avukat)

Gayri Menkul Vergisine Göre Vergi Rekortmenleri

Mustafa Bayram (Eski Milletvekili)

Vanlı İş Adamı Mustafa Bayram Kimdir?

Can Onat (Gayrimenkul Vergi Rekortmeni Vanlı İş Adamı)

Vanlı İş Adamı Can Onat

Şahin İnanç (Gayrimenkul Vergi Rekortmeni, Beypiliç İşletmesi Sahibi)

Vanlı Vergi Rekortmeni İş Adamı Şahin İnanç

Yunus Gökçenay (Gayrimenkul Vergi Rekortmeni Vanlı İş Adamı)

Vanlı Vergi Rekortmeni İş Adamı Yunus Gökçenay

Van’ın Gayrımenkul Vergi Rekortmeni İş İnsanları

Kayser Şirin

Gıyasettin Kılıç

Burhan Dedeoğlu

Bülent Orhan

Nebahat Bayram

Sabri Tekin

Erdoğan Irak

Nadir Aytulun

Ahmet Şavur

Aydın Şavur

Ayhan Aykut

Nevzat Türkmenoğlu

Gurgin Yılmaz

Van’da Kuramlar Vergisine Göre Vergi Rekortmenleri

Erez İnşaat

Asur Sağlık Hizmetleri

Gökçenay İnşaat

Y. T. Y. İnşaat

Altaylı Akaryakıt

Nef-Med Medikal

Doğu Petrol Ürünleri

Kalevole Sağlık Hizmetleri

Van Güven Tıbbi Hizmetleri

VTV İnşaat Nakliyat

Fidan İnşaat

Soner İletişim

Türkoğlu Mühendislik

NOT:

  • 2008, 2009, 2010 ve 2011 yılında Vergi Rekortmeni olmuş İş Adamları ve Kurumlara ilişkin veriler internet haberlerinden alınmıştır.
  • Vergi Rekortmeni olup listelerde isminin açıklanmasını istemeyen İş İnsanları ve Şirketler de bulunmaktadır.

#VanlıİşAdamları #VanlıRekortmenleri #Vanlıİşİnsanları

İlginizi Çekebilir

Son Dakika Van Spor Haberleri

Vanspor Eski Başkanla Yola Devam Kararı Aldı

Vanspor Eski Başkanla Yola Devam Kararı Aldı Başkan aday çıkmadığı için fesh edilmesi gündeme gelen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir