Vanspor Köşe Yazıları
Nuran Demirhran Vanspor Zaferini Yazdı

Vanlı Kadınlar Maça Gidemezmiş!

İşte yaklaşık on yıldır bu hasretliği özlemi bekleyen  Van Büyükşehir Belediyespor 2. Lige yükselerek tarih yazdı.

Vanlılar bu maçı beklerken tek yürek oldu. 24/05/2019 günü Ankara Van oldu. Van’dan Ankara’ya otobüsler yolları korna sesleriyle doldurdu. Vanspor için memleketimizde yaşanan bu güzellikleri gıpta ile izlerken ekran başına kilitlendik. Ahh! keşke bu maç ya Van’da  oynanacaktı yada Ankara’da olacaktık diyen sesler yükseldikçe heyecan doruklara ulaştı.

Ne yalan söyleyeyim doğma büyüme bir Vanlı kızı olarak Vanlılık ruhum bu maçı 2-1 alacağız diyerek Van Sporu 2.Ligde görmeye yetti.

Sosyal Medya üzerinden Ankara’da Yaşayan Vanlı Bayanlara sesimi duyurdum. Canlarım zaten içlerindeki Vanlılık ruhu ile çoktan hazırlanmışlardı. Keşke gelsen, keşke burada olsan birlikte gidelim demeleri  yüreklerindeki sevginin Van için çarptığını bir kez daha ortaya koydu. Vanlı canlarım Ankara Eryaman stadında kırmızı, siyah giysileri ile Van spora desteklerini  içlerindeki coşkuyu,heyecanı  bizlere yaşattılar. Kadınlar maça mı gidermiş ayıptır ya yapmayın ne işiniz olur ki onca erkeğin içinde diyen seslere hiççç aldırmadılar. Çokta iyi ettiler. Van’ın onuru, gururu oldular. Söylenen o eski sözler mazide kaldı der gibi o heyecanı yaşadılar. Hepsini yürekten kutluyorum.

Vanspor Haberleri
VanlılarTek Yürek Oldu

Gün birlik ve Beraberlik günüydü. Vanlı; din, dil, ırk, cinsiyet ayrımı yapmadan TRT Spikeri Erdoğan ARIKAN’ nın maçı anlatırken zaman zaman dediği gibi Vanspor için tek yürek oldu. Vanspor bu maçı alacaktı, taraftarlar Ramazan ayı olmasına rağmen yollara düştü takımına destek olmayı başardı.

Bu birlik ve beraberliğin her zaman, her yerde kötü günde, iyi günde devam ettirilmesi ümidiyle.

Büyükşehir Belediye Vansporu yürekten kutluyorum.

2 .Ligde Vanlılar yine sizlerle…

Nuran Demirhan-27.05.2019

İlginizi Çekebilir

vanlı milli atlet

Vanlı Milli Atletten Dünya Şampiyonluğu

Vanlı Milli Atletten Dünya Şampiyonluğu Gymnasiade’da son gün finallerinde Türkiye, 400 metrede Nevin İnce ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.