Vanlı İş İnsanı TSO Seçimlerindeki Usulsüzlükler İçin 'Hakkımı Helal Etmiyorum' Dedi

Vanlı İş İnsanı TSO Seçimlerindeki Usulsüzlükler İçin ‘Hakkımı Helal Etmiyorum’ Dedi

Vanlı İş İnsanı TSO Seçimlerindeki Usulsüzlükler İçin ‘Hakkımı Helal Etmiyorum’ Dedi

Sarı Liste ile 6. grupta yarışan iş insanı Yavuz Karaman, sosyal medya hesabından Van TSO seçimleri hakkında bir açıklamada bulundu.

Van Ticaret ve Sanayi Odası (Van TSO) seçimlerinde Sarı Liste ile 6. grupta yarışan iş insanı Yavuz Karaman, seçimlerde sahte oy kullanılması nedeniyle mağlup olduğunu belirterek “hakkımı gasp edenleri helal etmiyorum” dedi.

Van Ticaret ve Sanayi Odası ( Van TSO) seçimleri Van gündeminde yer almaya devam ediyor. YSK, 22 Ekim 2022 Cumartesi günü yapılan Van TSO seçimlerinde, 1. Grup olan Tarım ve Hayvancılık grubu hakkında tekrarlama kararı vermişti.

Kullanılan sahte oylar nedeniyle haksızlığa uğradığını belirten Sarı Liste ile 6. grupta yarışan iş insanı Yavuz Karaman, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada: “2 dönemdir girmiş olduğum Van TSO seçimlerinde geçen dönem seçim sandığına sahte oy atmaları sebebiyle bu dönemde oy kullanmaya gelmeyenlerin yerine oy kullandırdıklarından dolayı mağlup oldum. Hakkımı gasp edenleri helal etmiyorum.

Bu durum itibari ile tüm seçim sandıklarında sahte oy kullandırıldığı aşikardır. Kapsamlı bir inceleme yapılıp sahte evrak kullanan ve kullandıran şahısların, her kim olursa adli makamlar önünde hesap vermesi gerekmektedir.

19 gurupta girdiğimiz bu yarışta sandığa şaibe bulaşmış ve bu şaibe de mağdur taraf gurubumuz olmuştur. Saydığım sebepler ve buna benzer bir çok nedenden ötürü seçimlerin yenilenmesi elzemdir.

İşin ilginç bir tarafı da devasa bir bütçe yöneten Rifat Hisarcıklıoğlu 22 yıldır koltuğuna oturduğu TOBB’un sistemin bu kadar müdahale edilebilir olduğunu bildiği halde neden sisteme yatırım yapmadığıdır.” dedi.

Kaynak: Van Havadis

İlginizi Çekebilir

Van’da Ak Parti Milletvekili Aday Adayı Kesin Listesi Belli Oldu!

Van’da Ak Parti Milletvekili Aday Adayı Kesin Listesi Belli Oldu! AK Parti’de milletvekilliği aday adaylığı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir