Van Spor Haberleri
Vanlı Güreşçiler Bol Madalya ile Döndü

Vanlı Güreşçiler Bol Madalya İle Döndüler

Türkiye Güreş Federasyonu ve Din Eğitimi Genel Müdürlüğü tarafından bu yıl ilki düzenlenen Anadolu İmam Hatip Liseleri arası Güreş Grup Müsabakasında Van’a 4 altın, 4 Bronz ve 1 takım üçüncülüğü kazanarak döndüler.

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında yapılan protokole bağlı olarak Türkiye Güreş Federasyonu ve Din Eğitimi Genel Müdürlüğü tarafından Bingöl’de bu yıl ilki düzenlenen ve 18 ilden 406 sporcunun katılımı ile yapılan Anadolu İmam Hatip Liseleri arası güreş grup müsabakaları A Gençler, B Serbest ve Greko-Romen kategorilerinde müsabakalara katılan; Van Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Güreş Takımı Sporcuları 4 Altın ve 4 Bronz Madalya olmak üzere toplamda 8 madalya ve takım halinde ise 3.sırada yer alarak İstanbul’da yapılacak olan Türkiye Finaline katılmaya hak kazandılar.

Vanlı Güreşçiler Sekiz Madalya İle Döndüler

Van Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Güreş Antrenörü Cahit Cevizci yaptığı açıklamasında şu konuşmalara yer verdi; “Gençlik ve Spor Bakanlığı’mız ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında yapılan protokol kapsamında Türkiye Güreş Federasyonu ve Din Eğitimi Genel Müdürlüğü tarafından Bingöl’de 18 ilden 406 güreşçimizin minderde ter döktüğü, Anadolu İmam Hatip Liseleri arası Güreş Müsabakalarına ilimiz adına 8 sporcumuz ile katılım sağladık. Güreşçilerimiz çıktıkları zorlu rakipleri karşısında ilimize 4 Altın, 4 Bronz olmak üzere toplamda 8 madalya ve takım halinde ise 3.sırada yer alarak ileri ki tarihlerde İstanbul’da yapılacak olan Türkiye Finallerine katılmaya hak kazandık.

İlimiz adına böyle güzel başarılar sergileyen tüm güreşçilerimizi bir kez daha tebrik ediyoruz. Sporcularıyla gurur duyduklarını belirterek sporcularının disiplin içerisinde antrenmanlara eksiksiz katıldıklarını vurgulayan Güreş Antrenörü Cahit Cevizci, Türkiye Şampiyonasından da iyi dereceler elde edeceklerine inandıklarını belirtti.

Katıldığımız yarışmalarda bizlerden destekleri esirgemeyen başta il müdürlüğümüz olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.” Dedi.

Van Gençlik ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç ise yaptığı açıklamasında şu ifadelere yer verdi; ” Bu yıl ilk defa Gençlik ve Spor Bakanlığımız ve Milli Eğitim Bakanlığımız arasında imzalanan protokol kapsamında Bingöl ilinde 18 ilimizden 406 sporcumuzun katılımı ile yapılan İmam Hatip Liseleri Arası Yıldızlar Grekoromen Güreş müsabakalarına katılan sporcularımız ellerinden gelen tüm gayreti minderde sergileyerek farklı kategorilerde ilimize 4 altın, 4 bronz ve takım halinde 3.lük sırasına isimlerini yazdırarak, bu zorlu ve çekişmeli müsabakaları en başarılı şekilde tamamladılar. 

Van Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak başta; antrenörlerimize teşekkür eder, müsabakada dereceye giren tüm sporcularımızı bir kez daha yürekten kutluyor, kendilerine bundan sonraki katılacakları müsabakalarda başarılar diliyoruz.” Şeklinde konuştu.

İlginizi Çekebilir

Van Edremit Belediyesi Kurban Kesim Yerlerini Duyurdu

Van Edremit Belediyesi Kurban Kesim Yerlerini Duyurdu Van‘ın Edremit Belediyesi, yaklaşan Kurban Bayramı hazırlıklarını birçok …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.