Vanlı Gazeteci-Yazar Geçirdiği Trafik Kazası Sonrası Hayatını Kaybetti

Vanlı Gazeteci-Yazar Geçirdiği Trafik Kazası Sonrası Hayatını Kaybetti

Vanlı Gazeteci-Yazar Geçirdiği Trafik Kazası Sonrası Hayatını Kaybetti

Vanlı Gazeteci-Yazar Mustafa Balbal Ankara’da geçirdiği trafik kazası sonrası hayatını kaybetti.

Yazarı olduğu Nérîna Azad Haber Sitesinde yapılan açıklamada ‘Mustafa Balbal dün gece Ankara’da, gece, karşıdan karşıya geçerken bir arabanın çarpması sonucu hayatını kaybetmiştir’ denildi.

Vanlı Gazeteci-Yazar ani vefatı ile ilgi olarak sosyal medyadan taziye mesajı yayınlayan sevenleri şu ifadelere yer verdi:

*Gazeteci -yazar dostum hemşerimiz Mustafa Balbal Dun gece Ankara’da bir aracın çarpması sonucu hayatını kaybetmiş.. Fazlasıyla üzgünüm (Naif Yaşar)

*Araştırmacı yazar Mustafa Balbal’ı Ankara’da bir trafik kazasında kaybettik. Merhuma Allah’tan rahmet; kederli yakınlarına baş sağlığı ve sabır diliyorum.(Sabahattin Tuncil)

*Miçé’yi de bir trafik kazasında kaybettik.

Van toprağı eli kalem tutan bir evladını daha yitirdi. Halkının mücadelesinde zor şartlarda görev almayı borç bilmiş bir arkadaştı. Nérîna Azad’da köşe yazarlığı yapıyordu. Dört tane kayda değer kitap yazdı. Mustafa balbal elinde basım bekleyen kitabını da bırakarak gitti.80 kuşağının asi bir çocuğuydu. Nükte yanı gelişkin dobra konuşan bir insandı. (Şemsettin Bozkurt)

*Bir bilge, bir aydın, bir dost, bir Mustafa Balbal geldi geçti bu hayattan, bizi derin kederde bırakarak, ruhun şad olsun sevgili dostum (Saffet Atabay)

*Telefona bir haber düştü. Mustafa!! Mustafa Balbal !! ölmüş!!! Öylece dondum dondum kaldım. Yakıcı bir alev boğazıma düğümlendi. Gözümden yaşlar döküldü. Niçin bilmem aklıma onun hep öksüzlüğü geldi. Yedi yaşında anadan öksüz kalmıştı. o hep yedi yaşındaydı bu hayatta hep dargın denebilen ruh hali yanında dürüst sözünü esirgemeyen hasbi ve hakiki bir dostumdu. Onu çok severdim bu toprakların yetim kalmış evlatları Koç’ köylü Güzel ablanın yeşil gözlü güzel oğlu ölmüş Mustafa ölmüş!!!, Anası yaşasaydı Van’a haber böyle mi gidecekti diye terennüm ettim kendi içimden. Bu şivân o ananın yüreğini böyle mi yakacaktı!!!. Yatılı okulların dar koridorlarında şefkatsiz sevgisiz başlayan bir serancam dürüst hasbi hakiki bir yaşamla Ankara’da son bulmuş. Bir tel koptu yüreğimden ahenk kesildi.(Sait Ebinç)

*Mustafa Balbal; hemşehrimiz, düşünür ve yazar…

Yıllar önce Özalp (Qelqelî) ilçemizi özel bir çalışmayla kaleme aldı, kitaplaştırdı. Hoş sohbeti, Özgür düşüncesi ve aykırı tavrı ile dinletti, dinledi… Vefatını öğrendim, çok üzgünüm. Allah’tan rahmet diliyorum. (Necdet Takva)

*Duydum ki bugün öte yakaya göçmüşsün. Ne acelen vardı be hocam. Çok üzüldüm. Mustafa Balbal’ı kaybetmişiz. Kendisini çok iyi tanımazdım. Hepi topu üç beş defa sohbet etmişliğimiz vardı. Ama iyi bir insandı. Elbette hepimiz aynı olamazdık! Bu işin doğasına aykırı. Üzgünüm (Şemsettin Bozkurt)

Mustafa Balbal kimdir

Mustafa Balbal 1967 Van Merkez’e bağlı Hivederesi (Nevalahive)’de doğdu.

Yaklaşık 25 yıldır Ankara’da ikamet etmektedir.  Araştırmacı yazar; Narina Azad’ın yazarlarından olup, Fırat’ın Kıyısından Ulucanlara, Her Yönüyle Tarih ve Doğanın Penceresinden İlçemiz Özalp, Araratta’ki Generalden Kan Çiçekleri adında üç kitabı bulunmaktadır.

Mustafa Balbal özellikle; Kürt tarihi, Kürt aşiretleri ile Kürt dengbejlerinin hikayelerinde adı geçen kişiler üzerinde geniş araştırmalar yapmıştır.

Gazeteci-Yazar evli ve bir oğlu bulunmaktaydı.

Bizler de kendisine Allah’tan rahmet, ailesine, yakınlarına ve sevenlerine sabır ve başsağlığı diliyoruz.

İlginizi Çekebilir

Van’da Ak Parti Milletvekili Aday Adayı Kesin Listesi Belli Oldu!

Van’da Ak Parti Milletvekili Aday Adayı Kesin Listesi Belli Oldu! AK Parti’de milletvekilliği aday adaylığı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir