Van Tanıtım Haberleri
Van'ın Tur Operatörlerine Tanıtımı Devam Ediyor

Van’ın Tur Operatörlerine Tanıtımı Devam Ediyor

Van Gölü Havzası Turizm Derneği (VAHATUDER) Başkanı Abdullah Tunçdemir 22-24 Şubat tarihleri arasında Ege Bölgesi İzmir ve İstanbul’dan yaklaşık 17 tur operatörünü Van’da konuk edeceklerini söyledi. Tunçdemir, Van Gölü Havzası turlarını markalaştırma İnfo Gezisiyle bölgenin tanıtım ve turizmine katkı sunacaklarını belirtti.

İnfo Gezi Üç Gün Sürecek

Van Gölü Havzası Derneği Başkanı Abdullah Tunçdemir gazetemizi ziyaret ederek, Yazı İşleri Müdürü İkram Kali ile görüştü. Tunçdemir, yaptığı açıklamada, Van Gölü Havzasının markalaşması için büyük çaba sarf ettiklerini belirterek, “Tur operatörlerine Van Gölü ve çevresinin güzelliklerini anlatmak için 3 günlük etkinlik yapıyoruz. Geçtiğimiz yıl İstanbul, Antalya, İzmir illerinden 18 tur operatörünü Van’da ağırlamıştık. Bu yılda Ege Bölgesi İzmir ve İstanbul’dan gelen 17 tur operatörünü Van’da konuk ederek, Van’ımızın önemli tarihi turistik yerlerini gezdireceğiz” dedi. 

Van Gölü Havzası Turizm Derneği 22-24 Şubat 2018 tarihleri arasında Van Gölü Havzası Turlarını Markalaştırma İnfo Gezisinin ikincisini düzenliyor. 22 Şubat Cuma günü saat 19:00’da DoubleTree by Hilton Hotel’de bir araya gelecek olan 17 tur operatörü iki gün Van’ın turistik yerlerini gezecek. 

Amaç Van’ın Tur Gezilerine Dahil Edilmesi

Van ve çevresinin Türkiye’de markalaşmış bölgelerden hiçbir farkının olmadığını söyleyen Tunçdemir, “Van çevresinin güzellikleri markalaşmalıdır. İlimizde yaşayan herkesin Van’ı çok iyi bir şekilde tanıtması gerekiyor. Biz Van Gölü Havzası Turizm Derneği olarak üzerimize düşeni yapmaya hazırız. İlimizdeki bütün kurumlar tanıtım konusunda birlikte hareket etmelidir. Van’ın ve çevresinin markalaşması için çaba göstermemiz gerekiyor. İki günlük etkinlikte tur operatörlerine Akdamar Adası, Van Kalesi, Muradiye Şelalesi, Çaldıran Ovası ve Tendürek Volkanik Dağı, İshak Paşa Sarayı, Ahmedi Hani Türbesi, Ağrı Dağı, Doğu Beyazıt Kapalı Çarşı Gezisi, Arbuni Savat ve Urartu İmalatı Gümüş Merkezi, Hoşap ve Çavuş tepe Kalesi, Van Müzesi ve Van Kedi Evini ziyaret edecekler. Van Türkülerinin seslendirildiği Van Oturma Gecesinde keyifli dakikalar geçirecek olan tur operatörleri 24 Şubat Pazar günü Van’dan ayrılacaklar. 

Van Gölü Havzası Turlarını Markalaştırma İnfo Gezisine İzmir Aport Turizm’den Gamze Çelebi,Funda Sakat, Canın Turizm’den Sevgi Can, Daniel Tours’dan Nesrin Ricketts, Devim Turizm’den Şensal Biçer, Didyma Turizm’den Elif Canaslan, Elapame Travel’den Ebru Can Kahraman, Fides Travel’den Yasemin Yaprak Demirtaş, Janset Tour’dan İnci Bingöl, Niyazoğlu Turizm’den Sema Niyazoğlu Sullıvan, Ogn Turizm’den Piraye Mercül, Viazu Turizm’den Zuhal Fıçıcı, Yelkovan Turizm’den Caner Güler, Yeni Atılım Turizm’den Gülderen Küçükkibar, Educa Travelden Nail Oturgan, Turizm Günlüğü Gazetesinden Yaşar Çelik ve Sahra Gülal olmak üzere 17 tur operatörü katılacak.

Van Gölü Havzası Derneği Başkanı Abdullah Tunçdemir, İnfo Gezisine katkı sağlayan sponsorlara teşekkür etti. 

Kaynak; Vansesi Gazetesi

Van’daki diğer güncel haberler için TIKLAYINIZ

İlginizi Çekebilir

Van Büyükşehir’in Mavi Şehir Projesi Kapsamında Arsa Satışları Başladı

Van Büyükşehir’in Mavi Şehir Projesi Kapsamında Arsa Satışları Başladı Van Büyükşehir Belediyesi tarafından Edremit ilçesinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir