Van’ın Saklı Cenneti Sokakta Çalışan Çocukları Ağırladı

Van‘da bir grup gönüllü, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünce sokakta çalıştıkları tespit edilen çocuklar ile Gevaş’ın saklı koylarından Ağun’da iki günlük rüya gibi bir kamp yaptılar.

VadiDoğaSporları Kulübü’nün öncülük ettiği doğa kampında çocukların sokaklardan alınıp doğayla iç içe zaman geçirmesi ve ruhsal, fiziksel, bilişsel gelişimlerine katkıda bulunacak etkinlikler de yer aldı. Temel kampçılık bilgileri, doğal ortamda yaşamsal pratik bilgiler, yiyeceklerin doğal ortamda muhafaza edilmesi gibi değerli kazanımlar elde edilirken Gönül Elçilerimiz de çocukların eğlenirken öğrenmesi, koordinasyonlarının gelişmesi adına faydalı etkinlikler düzenledi. Çocuklar, kullanılabilir su kaynaklarını da tabii yöntemlerle elde ettiler.

Van’ın Saklı Cenneti Sokakta Çalışan Çocukları Ağırladı
Van’ın Saklı Cenneti Sokakta Çalışan Çocukları Ağırladı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Yardımcısı, Çocuk ve Gençlik Kampüsü Projesi koordinatörü, aynı zamanda Van Gönül Elçileri proje genel koordinatörü Cahit Eldemir ‘in hayata geçirdiği kamp projesi gönül elçilerimizin de katılımıyla renkli anlara sahne oldu.


İlginizi Çekebilir

Van Balık Ölümleri

Van’daki Balık Ölümlerinin Nedeni Açıklandı

Van’daki Balık Ölümlerinin Nedeni Açıklandı Van Erciş Kopköprü ve Muradiye Sarımemet Barajlarındaki balık ölümleri konusunda, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir