Van’ın En Köklü Lisesi Van Valisini Ağırladı

Van’ın En Köklü Lisesi Van Valisini Ağırladı

Valimiz Sn. Ozan Balcı, Van Atatürk Anadolu Lisesi’ni ziyaret etti.

Resim ve Müzik odalarını gezen Valimiz, öğrencilerle sohbet ederek tavsiyelerde bulundu.

Akademik başarının yanında Güzel Sanatlarla uğraşmanın da başarıya katkı sunacağını belirten Valimiz, okul korusunun mini konserini dinledi.

Öğrencilere kitap hediye eden Valimiz; “Lise yılları çok kıymetlidir, iyi değerlendirin. Kendinizi yönetmeyi öğrenirseniz çok başarılı olursunuz.

İdealleriniz, prensipleriniz, büyük hayalleriniz olsun. Asıl hedef mutlu olmak. Çalışkan olun. İyi üniversitelerde okuyun. Ülkenize ve çevrenize faydalı olun.” dedi.

Öğretmenlerle de bir araya gelen Valimiz, öğretmenlere çok kıymet verdiğini ve öğretmenlerin birer sanatçı olduklarını ifade etti. Eğitimin 1 numaralı iş olduğunu belirten Valimiz, eğitim alanında çok güzel işler yapıldığını dile getirdi. Valimiz, öğrencilerle öğle yemeği yiyerek ziyaretini tamamladı.

VAN ATATÜRK LİSESİ

Van’ın ilk lisesi olarak 1948 yılında eğitime başlayan ancak 2011 depreminde ağır hasar görerek yıkılan ve Atatürk Anadolu Lisesi olarak aynı yerinde yapıldı. Tarihi geçmişi, mezun ettiği saygın kariyer sahibi öğrencileri, başarılı öğretmenleri ile Van’ın eğitimim öğretim hayatında ve kültüründe ayrı bir değeri olan Van Atatürk Lisesi’nin Van ve Vanlılar için ayar bir öneme sahiptir.

Diğer Güncel Haberler İçi TIKLAYINIZ

#van #atatürklisesi #vanvalisi

İlginizi Çekebilir

Van’da HDP’den (Yeşil Sol) Hangi İsimlerin Milletvekilli Aday Adaylığı İçin İsimleri Geçiyor?

Van’da HDP’den (Yeşil Sol) Hangi İsimlerin Milletvekilli Aday Adaylığı İçin İsimleri Geçiyor? Van HDP 2023 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir