Van'da Seyyar Kavgası
Van'daki Seyyar-Zabıta Gerginliğinde 9 Zabıta Yaralandı

Van’daki Seyyar Saldırısında 9 Zabıta Yaralandı

Sanat Parkı ve civarında seyyar satıcılara müdahale eden İpekyolu Belediyesi Zabıta ekiplerimiz bir grup seyyar satıcının saldırısına uğradı. Saldırıda 9 zabıta görevlimiz yaralandı.

İşte saldırıya ilişkin İpekyolu Belediyesinin yaptığı açıklama;

“İlçe merkezimizde özellikle Ramazan ayından bu yana seyyar satıcılar sokak, cadde ve parklarımızı işkal etmektedir. Esnaf ve yurttaşlarımızın yoğun şikayetleri üzerine İpekyolu Belediyesi Zabıta ekiplerimiz bir süredir bu sorunu çözmek amacı ile söz konusu kişilere müdahale etmektedir.

Yurttaşların yoğun bir şekilde kullandığı bu yerlerde başta semaverde çayı satan satıcılar olmak üzere diğer seyyar satıcılar bütün uyarılarımıza rağmen bu tutumlarını sürdürdüler. 


Bu şekilde halkın ortak yaşam alanlarının korunmaya çalışan zabıta ekiplerimiz ne yazık ki zaman zaman saldırılara maruz kalmaktalar. En son Sanat Parkı civarında semaver çayı satan satıcılara müdahale etmek isteyen Zabıta ekiplerimiz söz konusu kişilerin bıçak, sopa ve taşlı saldırısına uğradı. Saldırıda 9 Zabıta personelimiz çeşitli yerlerinden yaralanarak hastaneye kaldırıldı.

Van'da Seyyar Gerginliği
Van’daki Seyyar-Zabıta Gerginliğinde 9 Yaralı Var

Yaşanan saldırıda da söz konusu kişilerin organize oldukları ve böylesi bir saldırı için önceden hazırlık yaptıkları görülmüştür. Art niyetli bir biçimde çocukları kendilerine kalkan yapan bu kişiler, adeta zabıta görevlilerini hedef göstermeye çalışmışlardır. Öldürme kastı ile gerçekleştirilen saldırı sırasında Zabıta ekiplerimiz sadece kendilerini korumak için gerekli tedbirleri almaya çalışmıştır.

Olaydan sonra yaralanan Zabıta personelimizi Hastanede geçmiş olsun ziyaretinde bulunan İpekyolu Belediye Eşbaşkanımız Azim Yacan, yaralıların sağlık durumu hakkında doktorlardan bilgi aldı.

Hastanede tedavileri tamamlanan tüm zabıta personelimiz taburcu oldu.”

İlginizi Çekebilir

Van Edremit Belediyesi Kurban Kesim Yerlerini Duyurdu

Van Edremit Belediyesi Kurban Kesim Yerlerini Duyurdu Van‘ın Edremit Belediyesi, yaklaşan Kurban Bayramı hazırlıklarını birçok …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.