van haber valilik açıklama
Van'da Bir Kişinin Hayatını Kaybettiği Arazi Kavga ile İlgili Valilikten Açıklama

Van’daki Arazi Kavgası ile İlgili Valilikten Açıklama

Van’da Bir Kişinin Hayatını Kaybettiği Arazi Kavgası ile İlgili Valilikten Açıklama

Erciş’teki arazi kavgası yüzünden bir kişinin hayatını kaybettiği kavga ile ilgili olarak Van Valiliği tarafından yapılan açıklamada;

”21.11.2021 günü saat:15.00 sıralarında Van Erciş Aşağıçökek Mahallesinde H.T. ile oğlu B.T. isimli şahıs arasında arazi anlaşmazlığı nedeniyle aynı evin içerisinde  tartışma çıktığı ve tartışmanın büyümesiyle H.T. isimli şahısın üzerinde bulunan silahı ateşlemesi sonucu ev içerisinde bulunan B.T. isimli şahsın eşi N.T. ‘ye mermi isabet etmiştir. Yaralanan N.T. Hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetmiştir.

Aranan şahıs yakalandı

Şüpheli şahıs H.T. olay yerinden kaçarak kayıplara karışmıştır. Van İl Jandarma Komutanlığınca 23.11.2021 günü saat 02:00 sıralarında şahsın yakalanmasına yönelik kurulan özel maksatlı timlerce (JASAT) şüpheli şahıs H.T. Çaldıran İlçesinde arkadaşına ait saklandığı evde kıskıvrak yakalanmıştır. Olayda kullanmış olduğu tabancayı olay mahalline yakın boş araziye gömerek sakladığı tespit edilmiştir. Şüpheli şahıs H.T. Adliyedeki işlemlerinin ardından tutuklanarak Erciş Kapalı Cezaevine teslim edilmiştir.

Bölgemizde halkımızın huzur ve güvenliğini sağlamaya yönelik çalışmalar, yine halkımızın desteğiyle daha da güçlü ve kararlı bir şekilde aralıksız olarak devam edecektir.” denildi.

Kaynak: Vanda Haber

İlginizi Çekebilir

van asayiş haberleri

Van’da Aranan Şahıs Çalıştığı İnşaatta Yakalandı

Van’da Aranan Şahıs Çalıştığı İnşaatta Yakalandı Van il Jandarma Komutanlığı, Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir