Van’da Yine Sel Felaketi!

Van’da Yine Sel Felaketi!

Van’ın Başkale ilçesinde bugün (31.07.2021) etkili olan şiddetli yağış sonrası yine sel felaketi yaşandı.

Başkale ilçesi Esenyamaç (Xaşkan) Köyündeki şiddetli yağışlar nedeni ile üst üste yaşanan sel felaketi sonrası herhangi bir can kaybı yaşanmazken, çok sayıda hayvanın telef olduğu ve büyük çaplı maddi hasarın meydana geldiği bilgisine ulaşıldı.

Konu ile ilgili Van Valiliği ise şu açıklamayı yaptı;

’28 Temmuz Çarşamba gününden bu yana Başkale ilçemizde meydana gelen sağanak yağış ve sel felaketi bugün ( 31 Temmuz Cumartesi ) etkisini artırarak Esenyamaç Mahallesi ile Onikidere mezrasında bazı evlerde maddi hasara yol açmıştır.

Yaşanan sel felaketinde herhangi bir can kaybı olmazken, sel sularına kapılan bir kadın vatandaşımız kurtarılmış ve hayati tehlikesi bulunmamaktadır.

Bölgede Karayolları Bölge Müdürlüğü, AFAD, UMKE, DSİ ve Van Büyükşehir Belediyesi ile Başkale Belediyesine ait ekipler koordineli bir şekilde çalışmalarını yürütmektedir.

Özellikle dere yataklarının bulunduğu bölgelerde vatandaşlarımızın hayvan otlatmamaları istirhamımızdır.

Sel felaketinin yaşandığı bölgede hasar tespiti yapan ekiplerimiz gerekli hassasiyeti göstererek çalışmalarını titizlikle sürdürmektedir.

Bölgede yaşanan sel felaketinin ardından mahallelerimizde hayatın normale dönmesi için ekiplerimiz çalışmalarına aralıksız devam etmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.’

#VanHaber #SonDakika #SelFelaketi

İlginizi Çekebilir

van gökyüzü gözlem etkinliği

Van’da Ulusal Gökyüzü Gözlem Şenliği Devam Ediyor

Van’da Ulusal Gökyüzü Gözlem Şenliği Devam Ediyor 9 – 12 Haziran tarihleri arasında Diyarbakır Zerzevan’da …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.