Van Haber
Van'da Yine Çığ Facisası

Van’da Yine Çığ Faciası!

Van Başkale’de çığ faciası meydana geldiği ve 9 kişinin çığ altında kaldığı iddia edildi.

Çığ felaketinde 3 kişinin kendi imkanlarıyla karlar altından çıktığı belirtilirken 6 kişi için ise ekipler harekete geçtiği belirtildi.

Mahmutabad Köyü’ne bağlı Esenyamaç Mezrası’nda çığ felaketinde 3 kişinin kendi imkanlarıyla karlar altından çıktığı belirtilirken 6 kişi için ise AFAD ekipleri ihbarın verilmesi üzerine 9 arama kurtarma personeli ve 3 araç olay bölgesine harekete geçti

Wan Haber

Söz konusu iddia ile ilgi Van Valiliği ise şu açıklamayı yaptı;

“İran İslam Cumhuriyeti askeri sınır birliğince Başkale Kaymakamlığına; Esenyamaç Mahallesi Sualtı Mezrası’nın sınır bölgesinde çığ düştüğü, 9 İran vatandaşının çığ altında kaldığı, 4’ünün kendi imkanlarıyla kurtularak İran tarafına döndüğü ve 5 kişiden haber alınmadığı yönünde ihbarda bulunulmuştur. İhbar üzerine Van’dan AFAD ve UMKE ekipleri bölgeye sevk edilmiştir. Ancak sınır birlikleri tarafından ihbar edilen söz konusu bölgede yapılan arama-tarama faaliyetlerinde çığ olayına rastlanmadığı, aynı bölgede çığ meydana getirecek potansiyelin de bulunmadığı belirlenmiştir. Olayla ilgili tespit çalışmaları devam etmektedir”

İlginizi Çekebilir

Sakaryaspor - Vanspor

Sakaryaspor-Vanspor (Çeyrek Final 2. Maçı Canlı İzle)

Sakaryaspor-Vanspor (Çeyrek Final 2. Maçı Canlı İzle) Misli.com 2. Lig Play-Off çeyrek final rövanş maçında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir