Van Haber
Van'da Yine Çığ Facisası

Van’da Yine Çığ Faciası!

Van Başkale’de çığ faciası meydana geldiği ve 9 kişinin çığ altında kaldığı iddia edildi.

Çığ felaketinde 3 kişinin kendi imkanlarıyla karlar altından çıktığı belirtilirken 6 kişi için ise ekipler harekete geçtiği belirtildi.

Mahmutabad Köyü’ne bağlı Esenyamaç Mezrası’nda çığ felaketinde 3 kişinin kendi imkanlarıyla karlar altından çıktığı belirtilirken 6 kişi için ise AFAD ekipleri ihbarın verilmesi üzerine 9 arama kurtarma personeli ve 3 araç olay bölgesine harekete geçti

Wan Haber

Söz konusu iddia ile ilgi Van Valiliği ise şu açıklamayı yaptı;

“İran İslam Cumhuriyeti askeri sınır birliğince Başkale Kaymakamlığına; Esenyamaç Mahallesi Sualtı Mezrası’nın sınır bölgesinde çığ düştüğü, 9 İran vatandaşının çığ altında kaldığı, 4’ünün kendi imkanlarıyla kurtularak İran tarafına döndüğü ve 5 kişiden haber alınmadığı yönünde ihbarda bulunulmuştur. İhbar üzerine Van’dan AFAD ve UMKE ekipleri bölgeye sevk edilmiştir. Ancak sınır birlikleri tarafından ihbar edilen söz konusu bölgede yapılan arama-tarama faaliyetlerinde çığ olayına rastlanmadığı, aynı bölgede çığ meydana getirecek potansiyelin de bulunmadığı belirlenmiştir. Olayla ilgili tespit çalışmaları devam etmektedir”

İlginizi Çekebilir

Son Dakika Van Spor Haberleri

Vanspor Eski Başkanla Yola Devam Kararı Aldı

Vanspor Eski Başkanla Yola Devam Kararı Aldı Başkan aday çıkmadığı için fesh edilmesi gündeme gelen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir