Van Haber Son Dakika
Son Dakika Van Haberleri

Van’da Vaka Sayıları Artınca Valilik Yeni Yasaklar Getirdi!

Van Valiliğinden yapılan açıklamada, kentte son dönemde korona virüs şüphesiyle hastaneye başvuru yapanların test sonuçlarında pozitif çıkanların yüzde 70’inin 60 yaş üstü vatandaşlardan oluştuğu belirtildi.

Yoğun Bakım ve Entübe Hasta Sayısında Artış

Açıklamada, “Normalleşme süreciyle birlikte tedbirlerin gevşetilmesi, sosyal mesafe, maske ve hijyen kurallarına dikkat edilmemesi, korona virüsünün yayılmasına zemin hazırlamaktadır. Özellikle yaşlı vatandaşlarımız için risk artmakta ve yaşlı hastalarımızın da tedavi süreçleri uzamaktadır. İlk defa yoğun bakım ve entübe hasta sayımız artmıştır. Bundan dolayı özellikle yaşlılarımız zorunlu olmadıkça evden çıkmamalı. Tüm vatandaşlarımız da hem kendi hem de yaşlılarının sağlığını korumak, pandeminin yayılmasını önlemek adına maske takıp, sosyal mesafe ve hijyene dikkat etmelidir.

Hasta Ziyaretleri Yasaklandı!

Vakaların artmasıyla birlikte alınan hıfzıssıhha kurulu kararıyla son günlerde hastanelerde yaşanan yoğun hasta ziyaretleri de yasaklanmıştır.

Düğünlere Sıkı Denetim!

Öte yandan, yaz mevsimi ile birlikte düğünler artmıştır. Düğün sahiplerinin pandemi kuralları kapsamında düğünlerini yapmaları gerekmektedir. Bununla ilgili kurulan bir komisyon, düğünlerde denetleme yapacaktır. Yapılan denetimlerde kurallara uymayanlara gerekli cezai işlem uygulanacaktır.

Riskin farkında olalım. Tedbirlere uyalım. Van’da şu anda toplam 100 korona virüs hastası hastanelerde tedavi görmekte.

Yoğun bakımda yatan hasta sayısı toplam 13. Bunların 5’i entübe. Evde tedavisi süren toplam hasta sayısı 35. Tedavisi tamamlanıp taburcu olan toplam hasta sayısı bin 270” denildi.

Şehrivan Gazetesi

İlginizi Çekebilir

Van Haber

Van Valiliğinden Başkale’deki Çığ İle İlgili Açıklama

Van Valiliği Başkale’de düştüğü iddia edilen çığ ile ilgili açıklama yaptı. Yapılan açıklamada şu ifadelere …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir