Van’da Uçak Bilet Fiyatları ve Sefer Sayısı İsyan Ettirdi!

Van’da Uçak Bilet Fiyatları ve Sefer Sayısı İsyan Ettirdi!

En çok uçuşun yapıldığı kentlerden biri olmasına rağmen Van, talebin karşılanmadığı, uçak biletlerinin en yüksek fiyattan satıldığı kent olmaya devam ediyor. Bir çok kentin iki katı fiyatına İstanbul, Ankara gibi kentlere uçmaya çalışan Vanlılar, bir türlü çözülmeyen bu sorundan dolayı adeta isyan ediyor. Sefer sayılarındaki sıkıntılardan dolayı birçok vatandaş acentelerin kapılarından elleri boş dönmek zorunda kalıyor.

Ferit Melen Havalimanı’nda 2018 senesinde yapılan çalışmalar nedeniyle düşen sefer sayıları son dönemde de Türk Hava Yolları’nın var olan seferlerinden birkaçını çekmesi ile daha da çıkmaz bir hal aldı. Konuyla ilgili sosyal medya üzerinden bir kamuoyu oluşturan vatandaşlar sefer sayılarının yeterli bir potansiyele ve makul fiyatlara ulaşmasını bekliyor. Sefer sayılarındaki düşüşlerin vatandaşa olan etkilerini ve fiyatlarda neden olduğu artışa birebir şahit olan şehrin önde gelen acenteleri ise özel firmaların kar amacı güderek Van’a olan seferlerinin bazılarını geri çektiğini ve Türk Hava Yolları’nın da seferlerini geri çeken kurumlardan biri olduğunu belirttiler.

Van’ın hak ettiği sefer sayısına kavuşması için gereken başvuruların yapılması gerektiğini belirten vatandaşlar ve sektördeki acente yetkilileri son zamanların en yoğun döneminde olduklarının altını çizdiler. Vurgulanan konulardan birisi de Van’daki bilet fiyatlarının bir çok yurt dışı seferinden ile yüksek olduğu! Türkiye’nin en çok yolcu sayısına sahip kentlerden birisi olan Van’da uçak ve bilet fiyatları isyanı yaşanıyor.

Uzun süredir uçuşların azaldığı, yer sıkıntısının yaşandığı kentte bilet fiyatları bir türlü düşmüyor. Vanlılar seferlerin artırılmasını, fiyatların da diğer kentlerle aynı seviyeye gelmesini bekledikçe işler daha da kötüye gidiyor. Öyle ki son bir kaç yılda sayısız defa gündem olmasına bilet fiyatlarının düşmemesi ve yer sıkıntısı Vanlılar’ı isyan ettirdi. Defalarca konuyla ilgili beklentileri dile getiren kuruluşlar, STK’lar ve turizmcilerden sonra Vanlılar sosyal medyada da konuyla ilgili isyan etmeye başladı.

https://youtu.be/jVtiNbyRYb4

#van #uçak #uçakbileti

İlginizi Çekebilir

resmi gazete son dakika

Yeni Atama ve Görevden Alma Kararnamesi Resmi Gazetede Yayımlandı

Yeni Atama ve Görevden Alma Kararnamesi Resmi Gazetede Yayımlandı Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla 14 Mart 2023 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir