Van’da Tüyler Ürperten Olay!

Van’ın Tuşba İlçesinde yaşayan 6 yaşındaki kız çocuğu R. K, köpeklerin saldırısına uğraması sonucunda hayatını kaybettiği belirtildi.

Van’ın Tuşba İlçesine bağlı Beyüzümü Mahallesi’nde yaşayan Kolcu ailesinin 6 yaşındaki kızları R. K. Sabah saatlerinde evden ayrılarak kaybolduğunu söyleyen aile yakınları, yapılan aramalar sonucunda Kızlarını bulamayan aile durumu polis ekiplerine haber verdi.

O esnada öğleye yakın gelen bir haber ile bütün mahalleyi ayağa kaldırdı. Yaklaşık evlerinin 500 -600 metre ilerisinde kız çocuğunun köpekler tarafından parçalanarak öldüğü söylentileri bütün mahalle sakinlerini hüzne boğdu.

Kız çocuklarının cansız bedeniyle karşılan ailenin deyim yerindeyse dünyaları yıkıldı.

Olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edilerek etrafta geniş güvenlik tedbirleri alındı. Çocuğun cansız beninde yapılan incelemenin sonucunda minik kız cenaze aracıyla morga kaldırıldı.

Bunu üzerine mahalle sakinleri çevrede çok sayıda köpek bulunduğunu belirterek yetkililerden çözüm için yardım istedi.

Mahallede oturan vatandaşlar ise köpeklerden çok fazla sayıda olduğunu söyleyerek “Köpekler kızı buradan alıp götürüp yukarda parçalıyorlar. Biz mahalleli olarak her zaman bu durumu yaşıyoruz. Akşam 19.00’dan sonra dışarı çıkamıyoruz. Devlet büyüklerimizden ricamız bu soruna bir çözüm bulsunlar. Biz istemiyoruz bir daha böyle olaylar yaşanmasın” dedi.

Kaynak:VandaHaber

İlginizi Çekebilir

Van İlçe Haberleri

Van’da Husumetli İki Aile Daha Barıştırıldı

Van’da Husumetli İki Aile Daha Barıştırıldı Erciş ve Çaldıran’dan sonra, Çatak Belediye Başkanı Abdurrahman Şeylan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir