Van'da Mevlana Konferansı
Van'da Mevlana Konferansı ve Ud Dinletisi

Van’da Mevlana Konfernası ve Ud Dinletisi

Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) bünyesinde kurulan DAKA İran Masası’nın kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında ünlü Mevlana uzmanı Dr. İreç Şehbazi Van’a geliyor. İki ülke arasında kültürel ilişkilerin geliştirilmesi amacıyla düzenlenen etkinlikte Şehbazi, Mevlana’nın barış ve hoşgörü hakkındaki düşünceleri üzerine konuşacak.

DAKA ve Yüzüncü Yıl Üniversitesi Sosyoloji Bölümü işbirliği ile Mevlana’nın Gözünden Barış ve Hoşgörü adıyla Dr. İreç Şehbazi tarafından verilecek konferansın devamında İranlı sanatçı Saber Suri tarafından bir ud konseri verilecek. Etkinlik, 17 Ekim 2019 Perşembe günü saat 14:00’te Yüzüncü Yıl Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Konferans Salonunda başlayacak. 

Van'da Mevlana Konferansı
Van’da Mevlana Konferansı ve Ud Dinletisi

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı koordinasyonunda Van, Bitlis, Hakkari ve Muş’tan oluşan TRB2 Bölgesinde faaliyet gösteren DAKA bünyesinde çalışmalarını yürüten DAKA İran Masası, iki ülkenin özellikle sınır bölgeleri arasında tanışma, işbirliği ve tecrübe paylaşımı için çalışmalar gerçekleştiriyor ve iki ülkeyi birbirine tanıtıcı yayınlar hazırlıyor.

İlginizi Çekebilir

Van Valiliği ve Büyükşehir’den 100. Yıl Anısına Çifte Konser

Van Valiliği ve Büyükşehir'den 100. Yıl Anısına Çifte Konser

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir