Van’da Kuşak Sınavı

Van’da Kuşak Sınavı

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Tuşba Gençlik Merkezi’nde, Sağlıklı Yaşam ve Spor Kulübü çalışmaları kapsamında kuşak sınavı yapıldı. Sporcuların ailelerinin yoğun ilgi gösterdiği etkinliğe, Tuşba Gençlik Merkezi Müdürü Yusuf Aydın, Tekvando İl Temsilcisi Murat Yazlık ve Tekvando İl Hakem Kurulu üyeleri de katıldı.

70 Sporcu Katıldı

Tuşba Gençlik Merkezi Spor Salonunda yapılan programa farklı kuşaklarda yaklaşık 70 sporcu katıldı. İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan program sporcuların hep birlikte tekvando yemini etmeleri ilde devam etti. 4 kişilik sınav komisyonu karşısında öğrendikleri temel teknikleri sergileyen sporcular komisyon tarafından beğeni kazanırken yapılan gösteriler kısmında parende ve yapışık taklalar ile küçükler kategorisinde bulunan kulüp üyelerinin yaptığı özel gösteriler solandakiler tarafından büyük beğeni topladı.

Programda bir konuşma yapan Tekvando İl Temsilcisi Murat Yazlık; Van’da şimdiye kadar tekvando branşında önemli sporcuların yetiştiğini, bu sporculardan Nur TATAR’ın dünya şampiyonu olduğunu, Van’da tekvandoya olan ilginin, lisansı sporcu sayısının da artmasını sağladığını söyleyen il temsilcisi Yazlık, il genelinde bu çalışmaların yaygınlaşmasında emeği geçen başta; Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüze, Gençlik ve Spor çalışanlarına; kuşak sınavının yapıldığı Tuşba Gençlik Merkezi Müdürümüze, çalışanlarına; antrenör, sporcu ve sporcularımızın her zaman yanlarında bulunan ailelerimize çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Tuşba Gençlik Merkezi Müdürü Yusuf Aydın ise üst kuşağa geçen sporcuları tebrik ederek başladığı konuşmasında şu ifadelere yer verdi; Sağlıklı Yaşam ve Spor Atölyesi kapsamında yaptığımız atölye çalışmalarında, en özverili ve disiplinli çalışmaların sergilendiği branşlardan birinin tekvando olduğunu belirten gençlik merkezi müdürü Aydın, konuşmasının devamında ise; uluslar arası müsabakalarda ülkemizi temsil edecek yeni sporcuların yetişmesi için Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak gerekli şartları hazırlamanın üzerimize düşen bir sorumluluk olduğunu, gayret gösterildiği ve gerekli şartların oluşturulduğu zaman da üst düzey sporcuların yetişeceğine inandıklarını belirtti.

Tuşba Gençlik Merkezinde gerçekleştirilen Tekwando Kuşak Sınavı sporculara kuşaklarının bağlanması ve çekilen hatıra fotoğrafıyla birlikte sona erdi.

Sitemizdeki diğer Spor Haberleri için Tıklayınız

İlginizi Çekebilir

Vanspor Fk – Zonguldak Kömür Spor Maçı Canlı İzle

Vanspor Fk – Zonguldak Kömür Spor Maçı Canlı İzle Lige 5’te 5 yaparak flaş bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir