van gastronomi festivali
Van'da İlki Düzenlenecek Gastronomi Festivali İçin Hazırlıklar Başladı

Van’da İlki Düzenlenecek Gastronomi Festivali İçin Hazırlıklar Başladı

Van’da İlki Düzenlenecek Gastronomi Festivali İçin Hazırlıklar Başladı

Van Büyükşehir Belediyesi koordinasyonunda, bu yıl ilkini düzenlenecek Van Gastronomi Festivalinde; yerli yabancı şefler, gastronomi profesyonelleri, Türkiye’nin önemli gurmelerinin yanı sıra ulusal ve uluslararası gazeteci olmak üzere çok sayıda yerli-yabancı basın yer alacak.

Etkinliğe ilişkin yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

‘Sayın katılımcılar; 1. Van GastroFest (Van Gastronomi Festivali); Van Büyükşehir Belediyesi, Van İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı, Doğu Anadolu Aşçılar ve Pastacılar Federasyonu ve Van Aşçılar ve Pastacılar Derneği tarafından ilk kez bu yıl 1-3 Haziran 2022 tarihlerinde düzenlenecektir.

Festival; Van, İpekyolu ilçesine bağlı Eski Van Şehri ve Kalesi Ören Yeri’nin girişindeki alanda gerçekleştirilecektir.

Ulusal düzeyde gerçekleştirileceğimiz festivalle, binlerce yıllık gelenek ve birikimin günümüze yansıması olan ve kültürel mirasımızın önemli bir öğesi olan yemek kültürümüz ve ilimizin değerleri tanıtılacak, yaygınlaştırılacak ve turizm alanında tercih edilen bir yer haline gelmesi sağlanması planlanmaktadır.

1. Van GastroFest ile ülkemize, Van Gölü Havzamızın birçok endemik türünün yemek kültürüne yansımasını sergileyeceğiz. Van’ımızın tatları için sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyarız.

Bu sayfada bulunan kayıt formundan maratonumuz kapsamında katılmak istediğiniz etkinliği seçip, gerekli bilgileri girerek kaydınızı tamamlayabilirsiniz.

Kayıt işlemi esnasında lütfen telefon bilginizi doğru giriniz, cep telefonunuza gelecek doğrulama kodu ile kaydı tamamlayabilirsiniz.

Siz de festivalimizde hünerlerinizi sergilemek istiyorsanız hemen aşağıda bulunan Kayıt Ol Butonuna tıklayınız.

İlginizi Çekebilir

Vanspor Fk – Zonguldak Kömür Spor Maçı Canlı İzle

Vanspor Fk – Zonguldak Kömür Spor Maçı Canlı İzle Lige 5’te 5 yaparak flaş bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir