Van Fuarı
Van'da Mekif Fuarı

Van’da İlk Defa Yapılacak

Van‘da ilk defa DAKA öncülüğünde MEKİİF’19 Mesleki Eğitim, Kariyer, İstihdam ve İnovasyon Fuarı yapılacak.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı koordinasyonunda Bitlis, Hakkari, Muş ve Van illerinden oluşan TRB2 Bölgesinde faaliyet gösteren Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) öncülüğünde Mesleki Yeterlik Kurumu, İŞKUR, KOSGEB, Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü, kalkınma ajansları, TRB2 Bölgesi Valilikleri, milli eğitim müdürlükleri, kamu kurum ve kuruluşları ve özel sektör işbirliği ile Van‘da ilk defa MEKİİF’19 Mesleki Eğitim, Kariyer, İstihdam ve İnovasyon Fuarı gerçekleştirilecek.

Özellikle meslek liselerine olan ilgiyi artırmak ve mesleki eğitimde farkındalık oluşturmak amacıyla Bitlis, Hakkari, Muş ve Van illerindeki öğrencilerin başarılı bilim projelerinin sergilendiği bir proje pazarı niteliğinde olacak MEKİİF’19’da öğrenci projelerinin yanı sıra Van’daki Halk Eğitim Merkezi, Mesleki Eğitim Merkezi ve diğer meslek liselerinin projeleri de sergilenecek ve meslek tanıtımları gerçekleştirilecek. 

Van Haber ve Etkinlikler
Van’da İlk Defe Düzenlenecek Fuar

Kamu ve özel eğitim kurumlarının katılım sağlayacağı MEKİİF’19’da fuar ile eş zamanlı olarak çeşitli konferans ve paneller gerçekleştirilecek. Akın Robotics tarafından geliştirilen mini insansı robot Mini Ada da MEKİİF’19 Fuarında olacak. 

MEKİİF’19 Mesleki Eğitim, Kariyer, İstihdam ve İnovasyon Fuarı, 25-28 Nisan 2019 tarihleri arasında Van Expo Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Van‘daki diğer etkinlikler için TIKLAYINIZ

İlginizi Çekebilir

Van'da halk ekmeğe zam

Van’da Ekmeğe Zam

Van’da Ekmeğe Zam Van’da bu yıl sık sık gündemi meşgul eden zamlar gelmeye devam ediyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.