Van’da Husumetli İki Aile Barıştı

Van’da Husumetli İki Aile Barıştı

Van’da uzun süredir aralarında husumet bulunan aileler barıştırıldı.

Van Merkeze bağlı Ağzıkara ve Değirmenarkı Mahallelerindeki Kazız ve Taşdemirler aileleri arasında bir süre önce çıkan tatsızlığın ardından başlayan husumet, İş İnsanı Mehmet Kurukçu ile Brukiler Derneği Başkanı Şerif Erbenzer’in girişimleri sonucu barışla sonuçlandırıldı.

Konu ile ilgili İş İnsanı ve Siyasetçi Mehmet Kurukçu sosyal medya hesabından şu açıklamayı yaptı;

‘Ağzıkara’dan Kakız ve Değirmenarkı’ndan Taşdemir Aileleri arasında iki ay önce çıkan ufak bir tatsızlık bugün hayırlısıyla tatlıya bağlandı.

Böylesi bir günde burada buna şahitlik eden tüm akrabalarımıza ayrıca olayın başından bugüne kadar barış sağlanması için emek veren tüm büyüklerimize ayrı ayrı teşekkür eder saygılar sunarım.

Barış Herşeyi Hazmeden Mutluluktur’ dedi.

Brukiler Dernek Başkanı Şerif Erbenzer ise Kakız ve Taşdemirler aileleri arısında barışla sonuçlanan husumetle ilgili şu açıklamayı yaptı;

‘Uzun Bir Süre Önce Kakız Ve Taşdemirler Ailesi Arasında Çıkan Bir Husumette Bugün Brukiler Dernek Başkanı Sayın Şerif Erbenzer Ve İş İnsanı Siyasetçi Kıymetli Akrabamız Sayın Mehmet Kurukcu Beyin Araya Girmesiyle Barış Sağlandı.

Emeği Geçen Herkesten Allah Razı Olsun’ dedi.

Sitemizdeki Diğer Güncel Haberler İçin TIKLAYINIZ

İlginizi Çekebilir

Van’da Sporcuları Taşıyan Minibüs Devrildi!

Van’da Sporcuları Taşıyan Minibüs Devrildi! Vanin Kalbi Instagram sitesinden edinilen bilgiye göre Van’ın Gürpınar ilçesinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir