Van’da Husumetli Aileler Barıştırıldı

Van‘ın Tuşba ilçesi Mollakasım Mahallesi’nde, 4 ay önce Emre Yücebaş’ın (22) hayatını kaybettiği, 10 kişinin de yaralanmasıyla sonuçlanan olayın, kan davasına dönüşmemesi için 3 aile, aşiret liderleri ve kanaat önderlerinin aracı olmasıyla barıştı.

Tuşba ilçesine bağlı Mollakasım Mahallesi’nde 4 ay önce yaşanan olayda, Tura, Yücebaş ve Keremoğlu aileleri arasında çıkan tartışma, silahlı kavgaya dönüştü. Olayda Emre Yücebaş vurularak, yaşamını yitirdi. 3 aileden de 10 kişi yaralandı.

Vanlı olan Yücebaş ve Tura ile Yüksekovalı olan Keremoğlu aileleri arasında, kan davasının yaşanmaması ve barışın sağlanması için Küressünni Aşireti ileri geleni, eski Van Milletvekili Mustafa Kaçmaz ile Başkale ilçesindeki Şerefan Aşireti‘nin Lideri İskender Ertuş devreye girdi. Ailelerin olumlu yaklaşması üzerine bugün (27.11.2019) Van’ın Tuşba ilçesinde bulunan Mollakasım Mahallesi’ndeki taziye evinde barış töreni düzenlendi.

İlginizi Çekebilir

Van Düğünleri

Düğün Müzisyenleri ile Bol Müzikli Sohbet

‘Vanlı Nihat Hoca ile Karantina Sohbetleri’ kapsamında instagram canlı yayın konuklarımız, Dilber Müzik Solistleri Çetin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir