Van’da Deprem!

Van’da Deprem!

Van’da üst üste depremler oldu.

Van’da etkili olan deprem çevre illerden de hissedildi.

Van’da 20 dakikada 4.5 ile 2.0 büyüklüğünde olmak üzere art arda gelen 6 ayrı deprem kısa süreli paniğe neden oldu.


Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü resmi internet sitesinden alınan bilgiye göre, saat 09.02’de merkez üssü Muradiye’nin Sürüyolu Mahallesi’nde 4.5 büyüklüğünde olmak üzere art arda gelen 6 sarsıntı kaydedildi.

Sürüyolu Mahallesi’nde yerin 7 kilometre derinliğinde meydana gelen deprem, kısa süreli paniğe neden olurken, sarsıntı Van merkezde de hissedildi.


Deprem olduğu sırada dershanenin etüt salonunda olduğunu ifade eden vatandaş, depremi hissettiği an dışarı kaçtığını söyledi.

Etütteki arkadaşlarının koridorlara kaçtığını ifade eden vatandaş, “Onlar koridorlara çıkmayı tercih ederken ben dışarı çıktım. Depremin 4.4 büyüklüğünde olabileceğini düşünüyorum” dedi.

Depremlerden birinin de merkez üssü Van Merkez Tuşba ilçesiydi.

Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ozan Balcı, AA muhabirine, sabah saat 09.02’de merkez üssü Tuşba ilçesi olan 4,4 büyüklüğünde deprem yaşandığını söyledi.

Balcı, şu ana kadar kendilerine olumsuz bir bilginin aktarılmadığını belirterek, “Ekiplerimiz olay anından hemen sonra ilgili bölgede çalışmaya başladı. Şu an ekipler inceleme ve tespit çalışması yapıyor. Şimdilik olumsuz bir durum görünmüyor.” dedi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), saat 09:02’de meydana gelen depremin derinliğinin 6.95 km olduğunu duyurdu. Depremin derinliği ise 16.45 km…

Konu ile ilgili Van AFAD Müdürlüğü de

‘Van/Tuşba ilçemizde Saat:09.02’de meydana gelen 4,4 büyüklüğündeki deprem sonrası, almış olduğumuz ilk bilgilere göre, can ve mal kaybının olmadığı bildirilmiş olup, Arama ve Kurtarma Ekiplerimizin saha tarama çalışmalarımız devam etmektedir. Gelişmeleri takip ediyoruz’

ifadelerine yer verildi.

İlginizi Çekebilir

İran açıkladı: Van’a yeni sınır kapısı açılıyor…

İran açıkladı: Van’a yeni sınır kapısı açılıyor… Türkiye-İran arasında ekonomik ilişkileri güçlendirecek yeni adımlar atılıyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir