Van’da Çocuk Olmak

Ulusal ve uluslararası ajanslara Van’ın tarihi ve doğal güzelliklerini taşıyan haberleriyle tanıdığımız AA Foto Muhabiri Özkan Bilgin, bu kez de bir sosyal sorumluluk projesinde yer aldı.

Van Fotoğraf Sergisi
Van’da Çocuk Olmak Konulu Fotoğraf Sergisi

Jandarma Teşkilatının 180. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında, erken evliliklere dikkat çekmek için usta fotoğrafçının ‘Van’da Çocuk Olmak’ sergisini sizler için görüntüledik.

Van Etkinlik Sergi
Van’da Çocuk Olmak
Van Fotoğraf Sergisi
Van’da Çocuk Olmak Fotoğraf Sergisi
Van Fotoğraf Sergisi
Van’da Çocuk Olmak

Özkan Bilgini Kimdir?

AA’nın 2018 Türkiye ve Dünya gündemini etkileyen en önemli fotoğrafları arasından üç kategoride seçtiği Yılın Fotoğraflarında haber kategorisinde birinci olan Özkan Bilgin 2015 yılında da çektiği ‘Altın Sarısı Yolculuk’ fotoğrafı ile yaşam kategorisinde birinci olmuştu.

Ayrıca Van Depreminde de deprem anını görüntüleyerek ‘Zoom Uluslararası Eni iyi Haber Görüntüleri Yarışması’nda da en iyi haber görüntüsünü çekerek ödülünü dönemin Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’den almıştı.

En son ödülü 2019 Yılında Aldı

Anadolu Ajansı’nın, Türkiye’nin yanı sıra dünyanın farklı coğrafyalarından Haber, Yaşam ve Spor kategorilerinde toplam 49 kareye yer verdiği “Yılın Fotoğrafları” oylamasına 223 bin kişi katıldı. Anadolu Ajansı Van Foto Muhabiri Özkan Bilgin, haber kategorisinde “Mehmetçik’ten ilk iftar” fotoğrafıyla birinci oldu.

AA Foto Muhabiri
Özkan Bilgin Kimdir?

Yaklaşık on yıldır görev yaptığı Anadolu Ajansında Van’ı tarihi ve doğal güzelliklerini sadece ülke gündemine değil dünya gündemine de taşıyan AA’nın ödüllü fotoğrafçısı Özkan Bilgin yukarıda saydığımız ödüllerin dışında birçok ödül almış ve birçok yarışmada jüri olarak görev yapmıştır.

İlginizi Çekebilir

Van'da halk ekmeğe zam

Van’da Ekmeğe Zam

Van’da Ekmeğe Zam Van’da bu yıl sık sık gündemi meşgul eden zamlar gelmeye devam ediyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.