VVan’da Çeşitli Etkinliklerle Kutlanacak 19 Mayıs Bayramı Programı Belli Oldu

Van’da Çeşitli Etkinliklerle Kutlanacak 19 Mayıs Bayramı Programı Belli Oldu

Van’da Çeşitli Etkinliklerle Kutlanacak 19 Mayıs Bayramı Programı Belli Oldu

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, Van’da bugün İskele Yaşar Kemal Parkı’nda düzenlenecek olan etkinliklerle kutlanacak.

Gençlik Haftası kutlamalarına 16 Mayıs günü Valilik önünde düzenlenen törenlerle başlanırken, yarın da 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, İskele Yaşar Kemal Parkı’nda düzenlenecek olan etkinliklerle kutlanacak.

Saat 10.00’da bayram alanında kutlamalar başlayacak.

Burada kurulacak olan stantlar, vatandaşlar ve protokol üyeleri tarafından gezilecek.

Ardından saygı duruşunda bulunulacak ve İstiklal Marşı okunacak.

Kutlamalar kapsamında gençlik konuşmaları, bando mini konseri, düzenlemeli halk oyunları gösterileri gerçekleştirilecek.

Gençlik haftasında düzenlenen etkinliklerde dereceye giren sporculara ödüllerinin verilmesinin ve gençlik merkezi konserinin ardından buradaki etkinlikler sona erecek.

19 Mayıs nedeniyle Vali Ozan Balcı da kutlama mesajı yayımlamış ve;

“ ‘19 Mayıs 1919’ azmin ve kararlılığın zafere dönüştüğü, şartlar ne olursa olsun birlik ve beraberliğin her türlü zorluğu yenebileceğinin, asil milletimizin bağımsızlık ve hürriyetinden asla taviz vermeyeceğinin tüm dünyaya en yüksek sesle gösterildiği,

Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk liderliğinde milletimizin umutlarının inanca dönüştüğü gündür” ifadelerine yer vermişti. 

Van’da 19 Mayıs’a Özel Bisiklet Turu Etkinliği Düzenlenecek

Van Büyükşehir Belediyesi ve Yeşilay Van Şubesi 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik Ve Spor Bayramı dolayısıyla bisiklet turu etkinliği düzenleyecek. 

Van’da bisikletin yaygınlaşması, çevre kirliliğine dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla Van Büyükşehir Belediyesi ve Yeşilay Van Şubesi 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik Ve Spor Bayramı anısına bisiklet turu etkinliği düzenlenecek. 

19 Mayıs Cuma günü saat 10.00’da düzenlenecek olan “Yeşil pedallar bisiklet turu” etkinliği Eski Emniyet Müdürlüğü karşısında başlayıp, Kale Yolu ve Sahil Yolu’ndan devam ederek, Yaşar Kemal Parkı’na son bulacak.

Kaynak: Wan Haber

İlginizi Çekebilir

Son Dakika

Van’da Dev Operasyon! Tonlarca Esrar Ele Geçirildi…

Van'da Dev Operasyon! Tonlarca Esrar Ele Geçirildi...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir