Son Dakika Van Haber
Van'da Bir Kişi Donarak Hayatını Kaybetti

Van’da Bir Kişi Donarak Can Verdi İddiası

Van‘da Mevlüt Dayan adında bir kişi kaldırımda soğuktan donarak hayatını kaybetti.

Van’da kent merkezinde geceleri atık toplayan ve yaşamını bununla idame eden  Mevlüt Dayan (34) adındaki yurttaş uyuduğu sokakta soğuktan dün (12.01.2020) hayatını kaybetti.

Dayan’ın cansız bedeni İpekyolu İlçesi’nde Vali Mithatbey Münibüs Durağının olduğu yerdeki bir sokakta bulundu. Dayanın geceleri kent merkezinde katı atık toplayarak geçimini sağladığı o gece atık topladıktan sonra gece ateş yakarak ısınmaya çalıştığı yerde soğuktan dolayı hayatını kaybettiği belirtildi.

Dayanı’ın cansız bedenini sokaktan geçen mahalleliler gördü. Olayı ilk gören görgü tanıklarından Tayfun Dayan adındaki kişi, Mevlüt Dayan’ın her zaman kent merkezinde arkadaşlarıyla atık topladıklarını ve geçimlerini de bununla yaptıklarını açıkladı. Sokaktan geçerken tesadüfen olaya denk geldiğini belirten görgü tanığı Dayan, yoksulluktan kaynaklı bu işin yapıldığını. Mevlüt Dayan’ın cansız bedenini kolinin içinde tesadüfen gördüğünü söyledi. Olayın duyulması üzerine hayatını kaybeden Mevlüt Dayan’ın akrabaları olay yerine geldi.

Kolluk kuvvetlerine haber verilmesinin ardından Dayan’ın cenazesi olay yerinden kaldırıldı. Olay ile ilgili soruşturma başlatıldı.

Kaynak: VanEkspres

İlginizi Çekebilir

Van Depremi Sonrası

Van Depremi Sonrası Hüzünlendiren Görüntüler

23 Ekim 2011 günü Türkiye saati ile 13:41’de Van ve Erciş’te meydana gelen ve 25 …

Bir Yorum

  1. Halil TÜRKMENOĞLU

    Van’da herşey gayet normal belli bir grup var hem medya hemde sosyal medyada ve her hafta bir zirve her hafta bir plaket töreni. Bu ayni kisilerin sahte başarılardan çok sıkıldık memleketimde ölüm böylemi olacaktı. Otellerin konferans salonlarini kiralayip sahte zirveler duzenleyip ayni kisilere ait sahte basari oykuleri anlatanlar. Siz memleketimde neyi basardiniz ? Utanmadan devletten maas alip igne ucu kadar halka fayda saglamadiniz. Sizden olmayana 1 gram faydaniz dokunmadi. Kendi beceriksiz ekip ve sak sakcilariniz disinda kim alkisliyor sizi. Kim var cevrenizde sizden olmayan ve sizi alkislayan .Allaha nasil hesap vereceksiniz ? Onu kandiramazsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir