Van Çalıdıran Haberleri
Van Çaldıran'da At Eti Şüphesi

Van’da At Eti Şühpesi

Van Çaldıran İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, İlçe Belediyesi ve İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin ilçe genelinde başlattıkları denetim çalışmalarının sonuçlarını kamuoyu ile paylaşmaları bekleniyor.

Önceki gün çöp konteynerinda  kim veya kimler tarafından kesildiği bilinmeyen at, ilçede tedirginlik yarattı.

“Çaldıran’da çöp konteynerinde at kafası bulundu” at etinin nereden piyasaya sürüldüğünün bilinmemesi, Van Çaldıranlı vatandaşlara at eti mi yediriliyor sorusunu gündeme getirdi. Vatandaşların büyük tedirginlik yaşamasına neden olan kaçak at kesimi skandalı ile ilgili çalışma başlatan, Çaldıran İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, İlçe Belediyesi ve İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri çalışma sonuçlarını vatandaşlarla paylaşarak vatandaşları bilgilendirmesi bekleniyor.

Van Çaldıran Haberleri
Van Çaldıran’da At Eti Süphesi

Bazı sosyal medya mecralarında “Çaldıran’da çöp konteynerinda at kafası bulundu” haberleri üzerine Çaldıran İlçe tarım, Belediye, Orman müdürlüğü ve Emniyeti ekiplerini harekete geçirdi.  Yaşanan olayın aydınlatılması için çalışmalara başlayan ilçe ekipleri kaçak kesim yapılan alanda inceleme yaptı.

Çaldıran Belediyesinden İlk Açıklama

Çaldıran Belediyesinden yapılan açıklamada; Bazı sosyal medya mecralarında “Çaldıran’da çöp konteynerinde at kafası bulundu” haberleri üzerine İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, İlçe Belediyesi ve İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince Çaldıran’da faaliyet yürüten tüm kasaplar denetlenmiş olup, mevcut etlerden gerekli et numuneleri alınmış ve yetkili laboratuvarlara gönderilmiştir. Ayrıca çöpte bulunan hayvan başının da veteriner hekim tarafından yapılan incelemesinde at değil inek kafası olduğu tespit edilmiştir denildi.

Kaynak: VanEkspres

İlginizi Çekebilir

van vaski su kesintisi duyurusu

VASKİ’den Zorunlu Su Kesintisi Duyurusu

VASKİ’den Zorunlu Su Kesintisi Duyurusu Van Büyükşehir Su ve Kanalizasyon İdaresi (VASKİ) Genel Müdürlüğü, bazı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir