Van’da 65 Şoför Alımı İçin Kuralar Çekildi

Van Büyükşehir Belediyesi, bünyesinde istihdam edeceği 65 otobüs-kamyon şoförü ile 5 iş makinası operatörü için noter huzurunda kuralar çekildi. Büyükşehir Belediyesi’nin Youtube, Twitter, Facebook ve Instagram hesaplarından canlı olarak yayınlanan kura çekimi, yerel ve ulusal basın mensuplarınca da takip edildi. 

Büyükşehir Belediyesinde yapılan kura çekimi Van 1. Noteri Betül Tortamış tarafından gerçekleştirildi. Başvuru sonrası kabul edilen adaylar arasında yapılan kura çekiminde 65 otobüs-kamyon şoförünün 4 katı olan 260 kişi belirlenirken, 5 iş makinesi operatörü için ise açık iş sayısının 4 katı olan 20 kişi kura ile belirlendi. İsimleri kurada çıkan adaylar ileri bir tarihte uygulamalı mülakata tabi tutulacak.

Kura çekiminde konuşan Van Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Doç. Dr. Ali Özvan, kuraların son derece şeffaf bir şekilde yapıldığını belirterek, burada en ufak bir şüpheye dahi mahal vermediklerini söyledi.

Başvuruları kabul edilenler arasında kura çekimi yapıldığını belirten Doç. Dr. Ali Özvan, şunları söyledi:

“Malumunuz olduğu üzere daha önce şeffaflık ilkesi çerçevesinde ilan edilen şartlarda mailden başvuruları alınan kişiler üzerinden bir değerlendirme yapıldı. Bu değerlendirmeler neticesinde sabıka kaydı, 5 yıllık ehliyet, 30-40 yaş aralığı, lise diploması, operatörlerimiz için ortaokul diploması ve askerlik ve ilan tarihi itibari ile Van ili sınırlarında ikamet etme gibi şartlar komisyonumuzca dikkatle incelenerek, olası gözden kaçırmalara da müsaade etmemek için büyük gayret saf edildi. Yine şeffaflık ilkesi çerçevesinde başvuruda bulunan adaylarımıza 5 günlük itiraz süresi verildi. Yapılan itirazlarda gözümüzde kaçmış olan unsurlar değerlendirilerek, 65 otobüs-kamyon şoförü için kuraya katılmaya hak kazanan 607 kişi, 5 iş makinası operatörümüz için de 73 kişi şartları sağlayarak kuraya girme hakkı kazandı. Bugün burada Van 1. Noteri Betül Tortamış hanımefendi huzurunda kura çelişimizi gerçekleştiriyoruz. Bu arada kura çekimi belediyemizin sosyal medya hesaplarında canlı olarak verilmektedir. Yine yerel ve ulusal basın mensuplarımız ile komisyon üyelerimiz huzurunda kuramız gerçekleşmektedir. Sonuçların ilimiz ve belediyemize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi

Kura çekimi sonrası oluşan liste Noter onayından sonra sayfamızda yayınlanacaktır.

İlginizi Çekebilir

Van’da Sazlık Alanı Yakan Kişilere Rekor Ceza!

Van’da Sazlık Alanı Yakan Kişilere Rekor Ceza! Geçtiğimiz aylarda başlayan sazlık yangınları Van’da gündem olmuştu. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir