Van’da 2 Gündür Kayıp Gencin Cansız Bedenine Ulaşıldı!

Van’da 2 Gündür Kayıp Gencin Cansız Bedenine Ulaşıldı

Van’ın Çatak ilçesinde, babasıyla beraber keçi otlatmaya giden 23 yaşındaki Mazlum Tanış’tan iki gündür haber alınamıyordu.

Gazete Duvar’dan Kadir Cesur’un haberine göre;

‘Övecek mahallesinin Uslanmaz mezrasında 10 Ocak günü sabah saatlerinde babası ile birlikte keçi otlatmak için dağa çıkan ve öğle saatlerinde babasından farklı bir yolla geri dönmek isterken kaybolan Tanış için arama çalışmaları başlatıldı. Tanış’ın kaybolmasının üzerinden iki gün geçmesine rağmen bir haber alınamadı.

Tanış ile aynı köyde yaşayan ve yakını olan Cumali Ertaş, Tanış’ın psikolojik sorunlarının olduğunu ve geçtiğimiz yıl Elazığ’da yaklaşık bir ay tedavi gördüğünü belirtti.

Ertaş, “Dün keçi otlatmaya gitmiş babası ile birlikte. Köyden yaklaşık 4 kilometre uzaklıkta keçilerini otlatıp öğle yemeği yedikten sonra köye geri dönmek için saat 12.00 gibi yola çıkmışlar. Keklik avlamaya gitmek için babasından farklı bir güzergahtan dönmek istemiş. Babası köye yetişmiş ama Mazlum halen dönmemiş. Biz de akşam 18.00 civarlarında öğrendik ve dünden beri arıyoruz. Henüz bir haber alamadık. Köyümüz dağın yamacında bulunuyor. Keçileri otlattıkları yer de sarp kayalık bir bölge. Dağı didik didik aradık. Sadece birkaç noktaya bakamadık. Oralar da yine sarp kayalık olan bölgeler. Oraları incelemeleri için AFAD ekipleri ile iletişime geçtim. Dronelarının 500 metre kadar yükselebildiğini belirttiler. Herhangi bir ipucu bulamadık. Bölgede kar yağışı olmadığı için ayak izlerini de süremedik” dedi.

Övecek köyü muhtarı İlhan Tomay ise arama çalışmaları hakkında bilgi verdi. Tomay, “Kaybolduğu bölge dağlık bir bölge. Jandarma ve AFAD ekipleri iki gündür aralıksız olarak çalışmalarını sürdürüyor. Henüz bir bulguya rastlanmadı. Üzerinde telefonu da yoktu. Telefonunu şarj edip evde bırakmış” diye konuştu.

AFAD yetkilisi bölgede arama çalışmalarının devam ettiğini sivil toplum kuruluşlarından oluşturdukları, eğitimli arama ekiplerinin de sabah saatlerinde çalışmalara dahil edileceğini belirtti.’ ifadelerine yer verilmişti.

Kayıp Gencin Cansız Bedenine Bugün Ulaşıldı

VanınKalbi Instagram Hesabından edinilen bilgiye göre söz konusu gencin cansız bedenine bugün ulaşıldı.

Yapılan Paylaşımda;

‘Kayalıktan Düşen Vanlı Genç Hayatını Kaybetti.

Çatak/Övecek (Xelilan Arıh) Mahallesinde Mazlum Tanış kayalıklardan düşerek hayatını kaybetti’ ifadelerine yer verildi.

İlginizi Çekebilir

Vanspor FK – Adıyaman 1954 Maçı Canlı İzle

Vanspor FK – Adıyaman 1954 Maçı Canlı İzle TFF 2. Lig’de ligin 23. haftasında Kırımızı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir