Çarşamba , Ağustos 21 2019

Vanadokya Olarak Anılan Van Peribacaları Vlog Çekimi

Vanadokya Olarak Anılan Van Peribacaları Vlog Çekimi

Van’ın eşsiz doğal güzelliklerinden olan ve Kapdokya’ya benzerliği ile yöre halkı tarafından ‘Vanadokya’ olarak anılan Peri Bacaları.

Ülkemizdeki değişik yerleri gezerek tanıtım vlogları çeken Ahmet Serel adlı gezgin de Van Başkale’de bulunan Peri Bacalarında tanıtım vloğu çekti.

Van’ın Başkale ilçesine bağlı Yavuzlar köyünde bulunan Peri Bacaları ile aynı alanda bulunan çok sayıda tünel ve mağara bulunuyor. Van’a 110 km uzaklıkta olup sınır bir köy olan Yavuzlar Köyündeki Peri Bacaları, Yiğit Dağı’nın püstürrttüğü kayaçların, yağmur sularının ve rüzgarın aşındırılmasıyla ortaya çıkmıştır.

Van’dan Köye kadar yol asfalt olup herhangi bir güvenlik sorunu bulunmamaktadır. Yalnız Van’dan Başkale’ye gelirken 32 virajlar olarak adlandırılan mevkide dikkatli olmanızda fayda var.

Van’ın diğer doğal güzellikleri için TIKLAYINIZ

İlginizi Çekebilir

Köy Yaşamı

Ben Köyümü Özledim Diyenlere

'Ben Köyümü Özledim' diyenlere özel Van-Gevaş'tan; süt sağımından-peynir yapımına, ekmek yapımından-günlük yaşama… vb @feqiye_teyran İnstagram Hesabından paylaşılan birbirinden güzel videolardan sizler için oluşturduğumuz bir kolej

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir