Van’a Köprülü Kavşak Müjdesi

Bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Van’a gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Van Emniyet Müdürlüğü’nün yeni hizmet binasını inceleyerek, hayranlığını gizleyemedi. Van Emniyet Müdürlüğü hizmet binasını tek tek inceleyen Bakan Soylu, aynı zamanda Vanlılara müjde verdi.

Van Emniyet Müdürlüğü hizmet binasını Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin, Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, İl Emniyet Müdürü Ali Karabağ ve beraberindeki heyetle inceleyen İçişler Bakanı Süleyman Soylu, yüklenici firma yetkililerine titiz çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

Emniyet Müdürlüğü hizmet binası hakkında yüklenici firma olan Doğu Şirketler Grubu Başkanı ve Van Ticaret ve Sanayi İş Dünyası Derneği (VATSO) Başkanı Zahir Kandaşoğlu’ndan bilgiler alan Bakan Soylu, kendilerine teşekkür etti. Binayı dolaşan Bakan Soylu, Van’a önemli bir hizmet binasının kazandırıldığını belirtti. 

BAKAN SOYLU’DAN VANLILARA KAVŞAK MÜJDESİ

Emniyet Müdürlüğü hizmet binası hakkında Bakan Soyluya bilgi veren Doğu Şirketler Grubu Başkanı ve Van Ticaret ve Sanayi İş Dünyası Derneği (VATSO) Başkanı Zahir Kandaşoğlu, Emniyet Müdürlüğü binasının yapıldığı kavşak ile Özalp yol ayrımı, Otogar Kavşağını bir birine bağlayacak olan kavşağın biran önce yapılmasının elzem olduğunu ifade etti. Başkan Kandaşoğlu, Emniyet Müdürlüğü hizmet binasının bulunduğu kavşakta trafiğin yoğun olduğunu ve kavşağın biran önce yapılması gerektiğini Bakan Soylu’ya iletti. Bunun üzerine Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nu arayan Bakan Soylu, Vanlılara müjde vererek kavşak yapım ihalesinin bir ay gibi kısa bir sürede yapılacağını söyledi.

“VAN’IMIZA YAKIŞTI MI, YAKIŞTI”

Ziyaret sonrası açıklamalarda bulunan Bakan Soylu, “Van’ımıza yakıştı mı, yakıştı. Van Emniyet Müdürlüğü yerleşkesi, tüm birimleriyle; spor alanları, bisiklet ve yürüyüş yolları, mükemmel konferans ve toplantı salonları ile güneşin, denizin şehri Van’a hakikaten yakıştı. Emeği geçenlere teşekkür ediyoruz” dedi. 

“SAYIN BAKANIMIZ EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ HİZMET BİNASINA HAYRAN KALDI”

Daha sonra söz alan Doğu Şirketler Grubu Başkanı ve Van Ticaret ve Sanayi İş Dünyası Derneği (VATSO) Başkanı Zahir Kandaşoğlu ise, “Sayın Bakanımız Emniyet Müdürlüğü hizmet binasına hayran kaldı. Her incelediği yerde bizlere defalarca teşekkür etti. Hizmet binasını çok beğendi. Sayın Bakanımızdan ricada bulunduk. Emniyet Müdürlüğü hizmet binasının bulunduğu kavşağın biran önce yapılmasının elzem olduğunu kendisine ilettik. Kavşak yapılmaması halinde, binanın bir anlamının olmayacağını kendisine ilettik. Kavşak yapılmaması halinde sıkışık olan trafik artık içinden çıkılmaz bir hal alacağını söyledik. Bunun üzerine Sayın Bakanımız, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nu arayarak görüştü. Bakanımız telefon görüşmesi sonra Vanlılara müjde verdi. 10-15 gün içerisinde kavşak yapımı için ihaleye çıkılacağını söyledi. Sayın Bakanımıza bu duyarlılığından dolayı teşekkür ediyoruz. Sayın Bakanımız emniyet müdürlüğü hizmet binasına hayran kaldı. Defalarca yüklenici firma olan bizlere teşekkür etti” ifadelerine yer verdi. 

Kaynak: Van Postası Gazetesi 

İlginizi Çekebilir

van spor son dakika haber

Vanspor’un Yeni Hocası Kim Olacak? İşte Kulislerdeki O İsim…

Vanspor’un Yeni Hocası Kim Olacak? İşte Kulislerdeki O İsim… TFF 2. Lig ekiplerinden Vanspor Futbol …

Bir Yorum

  1. Köprülü kavşak müjdesi! 5 ay geçti tık yok.
    Bilenler bilir. Bahçesaray’lı Naci Orhan beyefendinin anlattığı Umut ağacı/Yalan ağacı hikayesi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir