Van Haberleri
Van'a İnşaat Malzemecileri Çarşısı

Van’a İnşaat Malzemeciler Sitesi Kuruluyor

Van’a İnşaat Malzemeciler Sitesi Kuruluyor

Şehir Merkezinde bulunan ve şehir trafiğini olumsuz etkileyen İnşaat malzemecilerini şehir dışında kümelendirilmesi için çalışmalar davam ediyor.

Van’da bulunan İnşaat Malzemecileri Kooperatifi, kümelenmiş bir siteye sahip olmak için çalışmalarını sürdürüyorlar.

Daha önce Van Büyükşehir Belediyesi ile yapılan görüşmelerde, belediyenin desteğini alan Kooperatif kümelenme alanı için alternatif çalışmalar yapıyor.

Site için Neresi Planlanıyor?

Yapılması planlanan İnşaat Malzemeciler Sitesi için mevcut Çevre Yolu üzerindeki 100 bin metre karelik bir arsa planlanıyor.

Van Ticaret ve Sanayi Odası’nda bir araya gelen İnşaat Malzemecileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Üyeleri ve Van TSO Yönetim Kurulu Başkanı ile görüş alışverişinde bulundular.

Van TSO Yönetim Kurulu Başkanı Necdet Takva, Ticaret ve Sanayi Odası olarak kent ekonomisine katkı sunmak için Tüccar ve Sanayicilerimize perspektif yaratmak zorunda olduklarını belirterek “Gelişen büyüyen bir şehrimiz var. Biz Ticaret ve Sanayi Odası olarak üyelerimize alternatif modeller önermeliyiz. Bunun için kent içinde kalan İnşaat Malzemecileri Sitesinin kurulması gerekir. Bizimde içinde olduğumuz bir oluşum ile birlikte  kurulan kooperatifimiz, daha önce Büyükşehir Belediyemiz ile görüşmeler yapmıştı. Her iki kesimde bu kümelenme modelinin kent için faydalı olduğunu ve kurulması için ortak hareket edilmesi gerektiğini belirtti. Bundan sonra bu çalışmaların nasıl ve hangi şekilde olması gerektiğine karar verilmeli ve bir an önce gerekli çalışmalara başlanması gerekir” dedi.

İnşaat Malzemecileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Üyeleri de konunun bürokratik görüşmelerinin sürdüğünü Van Büyükşehir Belediye ile en kısa sürede İnşaat Malzemecileri Sitesinin yapılması konusunda mutabakata varacaklarını belittiler.

İlginizi Çekebilir

Van Valisinden OSB Tekstilde 20 Bin İstihdam Müjdesi!

Van Valisinden OSB Tekstilde 20 Bin İstihdam Müjdesi! Van OSB Yönetim Kurulu Başkanı Memet Aslan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir