Van Zabıtasından Örnek Davranış

Van Zabıtasından Örnek Davranış

İpekyolu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, halkın huzur, sağlık, esenlik ve düzen içinde yaşaması için ilçe sınırlarında yürüttüğü devriye faaliyetlerine devam ediyor.


20 gün önce Bahçıvan Mahallesi Cumhuriyet Caddesi’nde gece devriyesini yapan ekipler, İpekyolu Atatürk Sanat Galerisi’nde çocuk çantasını bularak olay günü tüm çevrede yapılan araştırmalara rağmen çanta sahibine ulaşamamıştır.


Afgan uyruklu vatandaşlara ait olduğu bilinen çantanın içerisinde; çanta sahiplerine ait olduğu tespit edilen 3 adet kimlik, bir adet 1 TL. bir adet 50 KR. madeni para 10 adet 200 TL. bir adet 100 TL. banknot olmak üzere toplamda 2.101,5 TL. para bulunmuştur.


İl Göç İdaresi ile iletişime geçen Zabıta Müdürlüğü ekiplerinin uğraşları sonrasında vatandaşa ulaşılmış, çantalarının emin ellerde olduğu bildirilmiştir.


Afgan uyruklu Abdul Baqi Gul Muhammedi isimli şahıs İpekyolu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne gelerek yapılan kimlik kontrollerinin ardından çanta kendisine tutanaklar karşılığında teslim edilmiştir.


Şahısların kimlik belgelerinin geçerlilik tarihleri dolduğundan yeni kimliklerini çıkarmaları için Van Valiliği’ne yönlendirilmeleri sağlanmış, eski kimlik belgeleri ise tutanaklarla tanzim altına alınmıştır.


Paralarına kavuşan Afgan turist ise olay günü ailece oraya gittiklerini çocuklarının parkta oynarken çantayı unuttuklarını belirtti. Parayı buldukları ve kendilerine teslim ettikleri için çok mutlu olduğunu ifade eden Abdul Baqi Gul Muhammedi, işlemlerin ardından belediye hizmet binasından ayrıldı.

Diğer Güncel Haberler İçi TIKLAYINIZ

İlginizi Çekebilir

Van’da HDP’den (Yeşil Sol) Hangi İsimlerin Milletvekilli Aday Adaylığı İçin İsimleri Geçiyor?

Van’da HDP’den (Yeşil Sol) Hangi İsimlerin Milletvekilli Aday Adaylığı İçin İsimleri Geçiyor? Van HDP 2023 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir