Van YYÜ Kayıt Tarihi ve İşlemlerini Duyurdu

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) 2021 YKS sonuçlarına göre yerleşen adayların kayıt işlemleri ve kayıt tarihini duyurdu.

Yapılan Duyuruda;

VAN YÜZÜNCÜ YIL ÜNİVERSİTESİ 2021 YKS  SONUÇLARINA GÖRE YERLEŞEN ADAYLARIN
KAYIT İŞLEMLERİ
 

2021-2022 Eğitim-Öğretim yılında YKS sonuçlarına göre Üniversitemiz programlarına kayıt hakkı kazanan adaylardan; 


1.  Adaylar   https://www.turkiye.gov.tr web sitesi üzerinden 04 Eylül -08 Eylül 2021 tarihleri arasında elektronik kayıt (e-kayıt) yapabileceklerdir.


 2.   Elektronik kayıt yapamayan adaylar  06 Eylül -10 Eylül 2021 tarihleri arasında  “Üniversitemiz Spor Kompleksi Zeve Kampüsü Tuşba/VAN” adresine şahsen başvurmaları halinde kayıtlarını yapabileceklerdir.   

Aynı anda örgün iki ön lisans veya iki lisans programına kayıtlı öğrenciler, elektronik kayıt ekranında kaydı yapamayacaklar yerleşmiş olduğu Yükseköğretim Kurumuna yönlendirileceklerdir.

Milli Eğitim Bakanlığından lise mezuniyet bilgisi alınamayan öğrenciler elektronik kayıt yapamayacak ve yerleştiği Yükseköğretim Kurumuna yönlendirileceklerdir.

Süresi içerisinde şahsen kayıt veya e-kayıt yaptırmayan ve işlemlerini tamamlamayan adaylar kayıt haklarını kaybedeceklerdir.

(10/10/2018 tarihli Yükseköğretim Yürütme Kurulu toplantısında;ilgili yılın YKS kılavuzlarında yayımlanan kayıt tarihlerinde kayıt yaptıramayan adayların kayıt tarihini bitişinden itibaren 3 hafta içinde başvurması durumunda adayın mazeretinin ilgili yükseköğretim kurumu tarafından değerlendirilmesine ve mazereti kabul edilenlerin kaydının yapılmasına, 3 üncü haftanın son günü mesai bitiminden sonra başvuru yapanların başvurularının değerlendirilmeyerek   kayıtlarının  yapılmamasına karar verilmiştir.)

Bir yükseköğretim programına kayıt hakkı kazanan ancak, ortaöğretim kurumlarından mezun olamayarak bütünleme veya tek ders sınava girecek adayların da belirlenen tarihlerde yükseköğretim kurumlarına geçici kayıtları yapılacaktır.

Bu adayların mezun olduklarına ilişkin belgelerini, 31 Aralık 2021 tarihine kadar yükseköğretim kurumuna ibraz etmeleri halinde asıl kayıtları yapılacaktır.

Bu tarihe kadar mezun olduklarını belgelemeyenlerin geçici kayıtları silinecek ve bu durumda olup belirlenen tarihlerde geçici kayıtlarını yaptırmayan adayların kayıtları yapılmayacaktır.

Üniversitemizde Dersler 13 Eylül 2021 günü başlayacaktır.

NOT:Elektronik kayıt gerçekleştirdikten sonra eğitime başlama esnasında herhangi bir belge talep edilmeyecektir.

Öğrenci Numaranızı Öğrenmek ve Diğer Detaylar İçin TIKLAYINIZ

İlginizi Çekebilir

Van Edremit Belediyesi Kurban Kesim Yerlerini Duyurdu

Van Edremit Belediyesi Kurban Kesim Yerlerini Duyurdu Van‘ın Edremit Belediyesi, yaklaşan Kurban Bayramı hazırlıklarını birçok …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.