Van Haber Yeni Yasak
Van'da Yeni Yasaklar

Van Valiliğinden Yeni Yasaklar

Van İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez başkanlığında toplanarak Covid-19 tedbirleri kapsamında daha önce alınan yasak kararlara yenileri eklendi.

İşte Alınan Yeni Yasaklara İlişkin Açıklamalar

* Toplu taşıma denetimler arttırılması. Ayakta yolcuların alma yetkisi olmayan ‘Sarı minibüslerin’, ‘Halk otobüslerin’ ve ‘D plaka minibüslerin’ kesinlikle ayakta yolcu almaması. Şayet ayakta yolcu alırsa hem minibüse, hem de ayakta binen yolcuya da ceza yazılması için bugün yeni bir karar aldık. Artık ayakta binen kişi de suçlu kabul edilecek ve ona da cezai işlem yapılacak

* Hafta sonları ve bazen hafta içi aileleri ile birlikte pikniğe gidenlere daha önce saat 19.00’a kadar müsaade edilmişti. Şu an onu gün batımı ile birlikte artık müsaade edilmeyeceğiz. Gün batımına kadar müsaade edilecek. Maske, mesafe ve temizlik konusunda topluluğumuzun duyarlı olması gerektiği konusunda tekrar ortak temennilerde bulunduk. İlgili kurumlarda da gerekli hassasiyetler gösterilmesi için yazılar yazılacak.

Wan Haber

İlginizi Çekebilir

van fotoğraf yarışması

Van Fotoğraf Maratonun İlk Gün Rotasından Renkli Kareler

Van Fotoğraf Maratonun İlk Gün Rotasından Renkli Kareler 1. Van Fotoğraf Maratonu’nun ilk günü 4 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.