Van Valiliğinden Uyarı!
Van Valiliği Vatandaşları Uyardı

Van Valiliğinden Toz Taşınımı Uyarısı!

Van Valiliğinden Toz Taşınımı Uyarısı!

Van Valiliği, bugün (18.05.2023) tarihinden itibaren, başta Van olmak üzere bir çok ilde toz taşınımı nedeni ile oluşabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması konusunda vatandaşları uyardı.

Yapılan Uyarıda;

‘Yapılan son değerlendirmelere göre; 18.05.2023 akşam saatlerinden itibaren

Başta Van il merkezimiz olmak üzere bölgemizde güneyli rüzgarlar ile birlikte toz taşınımı beklendiğinden ulaşımda aksamalar, görüş mesafesinde azalma, hava kalitesinin düşmesi gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Kamuoyuna saygıyla ve önemle duyurulur.’ denildi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden Yapılan Uyarıda;

‘Mardin, Diyarbakır, Siirt, Batman, Şırnak, Hakkari, Van, Bitlis ve Muş çevrelerinde 18.05.2023 Perşembe akşam saatlerinden itibaren Suriye ve Irak kaynaklı toz taşınımı bekleniyor.

Toz taşınımının Mardin’in doğusu, Siirt, Batman, Şırnak ve Hakkari çevrelerinde yer yer kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.

Cuma ve Cumartesi günleri etkili olacağı tahmin edilen toz taşınımı ile beraber bölgede görüş mesafesinde düşme, hava kalitesinde azalma, kuvvetli güney yönlü rüzgar, ulaşımda aksamalar ve yağış alan yerlerde çamur şeklinde yağış gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.’ ifadelerine yer verildi.

İlginizi Çekebilir

Son Dakika

Van’da Dev Operasyon! Tonlarca Esrar Ele Geçirildi…

Van'da Dev Operasyon! Tonlarca Esrar Ele Geçirildi...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir