van valiliği açıklama
van valiliği açıklama

Van Valiliğinden Sınırdaki Görüntüler Hakkında Açıklama

Van Valiliğinden Sınırdaki Görüntüler Hakkında Açıklama

Sosyal medya hesapları üzerinden Van üzerinden Türkiye’ye kaçak yollarla giriş yapan kişiler olduğu iddia edilen paylaşım ile ilgili olarak Van valiliğinden açıklama yaptı.

Valilikten gelen açıklama şu şekilde;  01.02.2022 tarihinde bazı sosyal medya hesaplarından Van üzerinden Türkiye’ye kaçak yollarla giriş yapan kişiler olduğu iddia edilen paylaşım ile ilgili olarak; Yapılan araştırmada paylaşıma konu olan görüntülerin ilimiz sınırları içerisinde çekilmediği tespit edilmiş olup; görüntülerin İran topraklarında çekildiği değerlendirilmektedir. Güvenlik birimlerimizce Ocak ayı içerisinde illegal yollarla ülkemize girmeye çalışan toplam 2.398 düzensiz göçmen engellenmiştir.

171 ORGANİZATÖR YAKALANDI

Ayrıca Ocak ayı içerisinde yapılan operasyonlarda 3.288 düzensiz göçmen ve göçmen kaçakçılığı yaptığı tespit edilen 171 organizatör yakalanmış, haklarında yasal işlem yapılan organizatörlerden 80’i tutuklanarak cezaevine gönderilmiştir. Buna ilave olarak Ocak ayı içerisinde göçmen kaçakçılığında kullanıldığı tespit edilen 68 araca da el konulmuştur.

YAKALANAN DÜZENSİZ GÖÇMENLER ÜLKELERİNE GÖNDERİLİYOR

Yakalanan düzensiz göçmenlerden işlemleri tamamlananların temsilciliklerinden seyahat belgesi temin edilerek ülkelerine sınır dışı edilme işlemleri devam etmektedir.

Olumsuz hava şartlarına rağmen, sınırlarımıza yönelik düzensiz göç hareketlerinin engellenmesi ve göçmen kaçakçılığı suçuna iştirak eden veya organize eden kişi ve yapıların tüm yönleriyle ortaya çıkarılmasına yönelik çalışmalarımız kararlılıkla sürdürülmektedir.” denildi

İlginizi Çekebilir

van gastronomi festivali

Van’da ‘Gastronomi Festivali’ Hazırlıkları Başladı

Van’da ‘Gastronomi Festivali’ Hazırlıkları Başladı Van Büyükşehir Belediyesi; 1, 2 ve 3 Haziran tarihleri arasında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.